Odvedl si své. V podzimní části patřil na hřišti k nejlepším a směle tak zavíral ústa svým kritikům. Hradecký útočník Pavel Dvořák (nar. 19. února 1989) nastřílel šest branek, což ho řadí k elitní společnosti českých ligových kanonýrů. Přesto byste jas v jeho tváři hledali marně. ,,Důležité je postavení týmu. Jsme poslední, to hovoří za všechno. Jedenáct  bodů je opravdu málo," netají zklamání pětadvacetiletý forward.

Co se na mužstvu podle vás nejvíce podepsalo?
Na první vítězství jsme čekali poměrně dlouho, nedávali jsme góly. Přišlo to až v pátém kole se Slováckem, ale pak jsme zase tři měsíce nevyhráli. Snáší se to špatně. Ze začátku jsem si to nějak moc nepřipouštěl. Když prohrajete na Spartě nebo doma s Jabloncem, tak si člověk v duchu řekne, že soupeř byl lepší. Jenže když už u nás vyhrály Budějovice a Dukla, s týmem to zamává.

Souviselo s částečnou frustrací i porušení životosprávy, které v průběhu podzimu vyplulo na povrch?
Nechtěl bych se v tom moc babrat. Nečekal bych, že se z toho vyklube něco podobného. Stalo se to jednou. Šli jsme s klukama na večeři, zahráli si karty a dali si nějaké pivo. Vliv na výsledky nebo práci v tréninku to nemělo. Je jasné, že jsme profesionálové. Byla to chyba.

Člověk si určitě odnese nějaké ponaučení…
(pousměje se) No, už mám strach chodit i kolem Starého náměstí. Největší problém bych viděl v tom, že se nám nedařilo. Kdyby jsme byli první, asi by se nic nedělo. Lidi, kteří nás napráskali, by nám možná ještě chtěli to pivo zaplatit.

Vizitka - Pavel Dvořák
Narozen: 19. 2. 1989
Stav: svobodný
Výška/váha: 187 cm/82 kg
Post: útočník
Číslo dresu: 14
Počet ligových startů: 86
Počet ligových gólů: 21
Kariéra: odchovanec Vysokého Mýta, od mládežnických let působí v FC Hradec Králové
Úspěchy: v minulosti byl členem reprezentací do 18 a 19 let, s Hradcem Králové dvakrát postoupil do první ligy

Prý se mužstvu vyplatila následná spolupráce s psychologem?
Novinka to byla. Já jsem k tomu byl takový skeptický. Je to hodně individuální. Mám při zápase nějakou svoji vizi, na psychologa si v tu chvíli ani nevzpomenu. Ale je fakt, že pár kluků mělo i osobní pohovory a sezení jim prý pomohla.

Jak moc tým nakopla výměna trenéra?
Luboš Prokopec i Bohuslav Pilný vyžadují od všech hráčů stoprocentní přístup a nasazení. Nějaké věci se samozřejmě změnily, ale to je zákonité. Každý trenér má nějakou představu, jak mužstvo vést.

Vy jste nastřílel šest branek. S tímto počtem jste sedmým nejlepším kanonýrem Synot ligy. To určitě není špatná vizitka…
Kdyby mi to někdo řekl před sezonou, asi bych to bral. Šancí jsem měl dost, takže gólů mohlo být i víc. Ale mě hlavně mrzí náš nízký bodový zisk. Naše situace je krajně složitá.

Nepřistála vám na stole nějaká nabídka? O gólové hráče je přeci zájem…
Rád bych někdy zamířil do nějakého lepšího týmu, to je jasné. Teď o ničem nevím. Smlouvu mám do léta, takže se soustředím na výkony za Hradec Králové.

V pondělí vedení rozhodlo, že ponechá ve funkcích stávající realizační tým. Jedná se pro vás o dobrou zprávu?
Já osobně jsem rád. V duchu jsem si to přál. Bylo vidět, že jsme se v závěru podzimu zvedli a šlapalo to. Navíc jsem měl trenérovu důvěru, což je pro hráče vždycky důležité.

Naděje na záchranu není velká, ale existuje. Jak to vidíte vy?
Je potřeba posílit. Hrajeme jen šestkrát doma, z toho s Plzní a se Spartou. Musí přijít z naší strany nadstandard. Na jaře je potřeba získat nějakých dvacet bodů ze čtrnácti zápasů. Ale hratelné je všechno. Podívejte se na Jihlavu, jak se zvedla. Musíme se o to porvat.