Po zápasech osmého, celkově devátého, kola krajského přeboru si pozici v čele tabulky upevnili fotbalisté Lhoty pod Libčany a Týniště nad Orlicí. Naopak ke dnu zůstaly přikovány týmy Lázní Bělohrad a Dobrušky.

Lídr ze Lhoty hladce zvítězil na trávníku Rychnova nad Kněžnou (4:0). Hattrickem se na čtyřgólovém přídělu podílel záložník Stanislav Libřický, který tři góly vstřelil i ve středečním vloženém kole v Lázních Bělohrad. Tehdy své trefy stihl za 25 minut, tentokrát potřeboval o půlhodiny více. Libřický se z devíti góly dostal do čela tabulky střelců.

Ještě lepší střelecký kousek se povedl Miroslavu Semerádovi. Vytáhlý technik z Libčan proměnil duel s bělohradským protivníkem ve svou exhibici a vstřelil všechny čtyři branky svého týmu (4:1).

Brankově produktivní byly i celky hradecké Olympie a Dvora Králové B, které soupeře skolily pěti zásahy. Kuklenské „šavle“ ťaly pětkrát do černého na hřišti Broumova (5:0). K výhře vykročily rázně, v 9. minutě vedly o dva góly, po půlhodině o tři a domácí rezignovali. Olympia tak s přehledem udržela třetí místo.

Podobný průběh měl i souboj na dvorském trávníku. Rezerva divizního mužstva brankami ve 4. a 6. minutě rázně utípla jakékoliv naděje Dobrušky na bodový zisk. Když pak ve 35. a 37. minutě přidal další dvě trefy Martin Otradovský, bylo rozhodnuto.

Šťastné výhry docílilo Týniště v České Skalici (1:0). Domácí měli několik šancí, které však díky gólmanovi Marčišinovi, nebo vlastní nemohoucnosti neproměnili, a tak zákonitě přišel trest. Dvě minuty před koncem je za hraní rukou v šestnáctce potrestal proměněnou penaltou Vydarený. Týniště tak na druhé příčce ztrácí dva body na vedoucí Lhotu.

Cenné jednogólové výhry si připsali fotbalisté Nového Hradce a Jičína. Hradečtí doma zdolali Polici zejména zásluhou výkonů bratří Jindrových. Jičín zase udolal bydžovskou juniorku.

Tři body vyválčila hradecká Slavia, která doma zastavila rozjeté Kratonohy. Hosté předchozí tři zápasy vyhráli při úctyhodném skóre (16:5). V Orlické Kotlině to dlouho vypadalo, že Kratonohy uspějí i tentokrát. Takřka do 70. minuty měly utkání pod kontrolou, vedly 2:1, jenže svůj náskok nepojistily a nastal obrat. Zasloužil se o něj střídající Marek Hutla, jenž se dvakrát parádně trefil z trestných kopů z hranice pokutového území a nováčkovi zajistil vítězství 3:2.

„Nejdůležitějším okamžikem byla 68. minuta, kdy na hřiště přišel Hutla. Jeho první střela z trestného kopu skončila v síti. V závěru měli naši kluci více sil a v poslední minutě nám znovu Hutla z trestného kopu zajistil cenné vítězství,“ přiznal Milan Krempa, vedoucí mužstva Slavie.

Potlesk

Čtyři branky.
Gólovou explozi zažil Miroslav Semerád z Libčan. Do této doby vstřelil pouze jeden gól, ale v tomto kole se čtyřikrát trefil do sítě Lázní Bělohrad. V 17. min. skóroval technickou střelou z hranice šestnáctky, v 61. min. se prosadil hlavou, v 74. a 90. min. se dobře orientoval ve vápně.

„Pan hattrick“. Záložník Lhoty Stanislav Libřický chytil v tomto týdnu střelecký apetit. Ve středu a v neděli vstřelil tři góly a je jediným hráčem, který dal dvakrát tři a více gólů v jednom utkání. Jednou se to podařilo Schodovi, Voldánovi, Zajíčkovi, Mikolandovi, Valentovi a Semerádovi.
Okamžik kola

Bratrská spolupráce.
Nový Hradec vybojoval tři body s Policí nad Metují. Po hodině hry zápas rozhodli bratři Jindrovi, kteří vypracovali jediný gól utkání: po přihrávce Jaroslava poslal míč do sítě Miroslav.