Fotbalisté Slavie Hradec Králové byli určitě příjemným překvapením podzimní části krajského přeboru Královéhradecka. Roli nováčka zvládli červenobílí skvěle, což dokazuje zisk čtyřiadvaceti bodů při aktivním skóre 34:26. Šesté místo je určitě povzbuzením do jarních odvet. Nejen o tom hovoří Milan Krempa, vedoucí mužstva.

Rozhovor

Čekal jste před sezonou, že podzim dopadne tak dobře?
Pozice nováčka v soutěži pro nás nebyla ničím novým a podzim jsme chtěli odehrát tak, abychom na jaře nemuseli honit body pro záchranu. K tajnému cíli v podobě zisku dvaceti bodů jsme nakonec ještě čtyři body přidali a s průběžným šestým místem jsme absolutně spokojeni.

V úvodních dvou kolech jste prohráli v Broumově 2:3 a s Týništěm doma 0:3. Jak vám v tu chvíli bylo?
V Broumově jsme zaplatili nováčkovskou daň a po vyhraném poločase jsme domácím vlastními chybami umožnili zápas otočit. V domácím zápase s Týništěm nás soupeř vyškolil z produktivity a zcela po právu si odvezl všechny body. Nedělali jsme z toho žádnou vědu a hlavně hráči věřili, že i lepší výsledky se dostaví.

Následovala série pěti zápasů bez porážky a zisk jedenácti bodů. To byl zřejmě základ k podzimnímu úspěchu. Co se s týmem stalo?
Nemyslím si, že by se s týmem něco stalo. Zejména síla kolektivu a trpělivost přinesly už ve třetím zápase na Novém Hradci ovoce. Toto vítězství nás nakoplo, hráči se uklidnili a až do zápasu s Olympií jsme vždy dokázali bodovat.

Ani v dalších kolech mužstvo nepropadlo, předvádělo solidní fotbal. Bylo znát, že hráči hrají spolu již několik let a vědí, co si mohou dovolit. Souhlasíte?
Za celou podzimní část soutěže jsme herně zaostali pouze v domácím zápase proti Týništi nad Orlicí. V ostatních duelech jsme se soupeřem vždy dokázali držet rytmus a tempo. Tento fakt je určitě povzbuzující a naši hráči si ověřili, že i v této soutěži se dá hrát s každým. Jsou to pro ně obrovské zkušenosti.

Asi největší spokojenost jste zažil po výhrách nad béčkem Nového Bydžova, se Lhotou pod Libčany a Libčany.
Kdyby mi někdo řekl, že z těchto tří zápasů si připíšeme devět bodů, nevěřil bych mu. Na druhou stranu střetnutí v Novém Bydžově i ve Lhotě jsme zvládli velice dobře a vyhráli jsme proto, že jsme vstřelili více branek než domácí týmy bez ohledu na to, co tvrdili zástupci domácích celků na způsob řízení rozhodčích při těchto utkáních.

Máte čtyřiadvacet bodů, ale nebýt zbytečných ztrát v domácím prostředí s béčkem Dvora Králové a Českou Skalicí, mohli jste klidně přezimovat na medailové příčce…
Takto to nevnímáme. Je pravda, že o vedení se Dvorem Králové jsme přišli v samotném závěru, ale vítězný gól Kratonohám jsme pro změnu dali zase my v poslední minutě. Proti České Skalici jsme odehráli k naší spokojenosti pouze první poločas, druhý se nám nepovedl, a nakonec jsme podzim zakončili porážkou. Přesto jsme s umístěním v tabulce i s počtem získaných bodů spokojeni.

Jaký je rozdíl mezi I. A třídou a krajským přeborem?
Rozdíl mezi těmito soutěžemi je viditelný zvláště v důraznější hře a rychlosti, přesto všichni tři nováčci svým umístěním v tabulce potvrdili, že jsou na tuto soutěž dobře připraveni.

Na vedoucí příčce přezimují fotbalisté Lhoty pod Libčany. Překvapilo vás to? Koho pasujete na postup do divize?
Osobně jsem očekával, že Lhota bude hrát o postup. Více jsem čekal od Týniště, zejména po výborném výkonu, který jeho hráči předvedli na našem hřišti v Orlické Kotlině. Olympii se první část sezony také určitě nepovedla podle představ. Lhota má sice náskok pěti bodů, ale v žádném případě to nebude mít na jaře jednoduché.

Fotbalový oddíl Slavie, to není jen áčko. Jak jste spokojen s výsledky ostatních mužstev?
Ve druhé sezoně svého účinkování se naše béčko dělí o třetí místo se ziskem pětadvaceti bodů v okresní III. třídě. Po impozantním vstupu do soutěže se nám ve druhé polovině podzimu už tolik nedařilo, přesto věřím, že kluci na jaře ještě zabojují. Velkou radost nám dělá starší dorost. V premiérovém ročníku oblastního přeboru se náš tým dělí o první místo s béčkem Pardubic a na jaře se určitě bude chtít poprat o celkové prvenství. Bohužel výsledky starších žáků, ale zejména mladšího dorostu zůstaly hodně za očekáváním, a tady nás čeká těžká práce, pokud budeme chtít v budoucnu navazovat na dlouhodobé úspěšné působení staršího dorostu v krajských soutěžích.

Jak bude vypadat zimní příprava? Počítáte s posílením kádru?
Zimní přípravu začínáme 14. ledna zápasem s dorostem FC Hradec Králové U17. Vše bude probíhat v areálu TJ Slavia a na umělých trávách v Malšovicích a ZŠ Štefcova. O doplnění kádru zatím neuvažujeme.

Vaše slovo závěrem?
Závěrem bych rád poděkoval za podporu vedení magistrátu města Hradce Králové, díky které jsme schopni realizovat naše činnosti. Poděkování rovněž patří Ondřeji Markovi z oblastní kanceláře Generali Pojišťovna Hradec Králové za podporu halového turnaje mladších žáků a materiálního vybavení. Nesmím opomenout ani příspěvky pánů Jánského, Dvořáka a Jermana, kteří se podíleli na chodu nejmladších kategorií, i jim patří poděkování. Rád bych vyzdvihl činnost nestora našeho klubu Antonína Kaliny, ekonoma Petra Prošvice a trenérů všech kategorií. V úplném závěru musím zmínit naše věrné fanoušky, kteří nás podporovali ve všech zápasech a byli naším dvanáctým hráčem.

Jan Skalička