Ani tentokrát nestačil gól na bod, Hradec navíc po prohře 2:3 sestupuje. „Říkali jsme si, že nesmíme poslouchat řeči okolo, že už padáme. Měli jsme to ve vlastních rukou," upozornil Šípek, že remíza na Spartě by dala Hradci šanci,

„Ale nepovedlo se to. Přitom jsme se bavili, že je Sparta k poražení," přiznal optimismus. Nepotvrdilo se to.

Hodnocení hráčů FC Hradec po porážce na Spartě (2:3)

Radim Ottmar - 4: Blbý zápas. První střelu chytil až za stavu 0:3. Góly však nešly na jeho vrub.

Marek Plašil - 4: Podal jeden z lepších výkonů, jenže prohrál klíčový souboj před prvním gólem Sparty.

Frantuišek Čech - 5: Opět ukázal, že by mohl být hradeckou budoucností. Málem vybojoval penaltu.

Jiří Bederka - 4: Při druhém gólu Sparty nedoskočil na centr, při třetím neubránil přihrávajícího Šurala.

Jan Mudra - 2: Při první ani druhé brance Sparty nedorazil soupeře, proto favorit skóroval.

Milan Černý - 3: Zklamal v zásadních chvílích, neproměnil dvě velmi dobré šance v první půli.

Jiří Janoušek - 3: Nejhorší zápas na jaře. Nebylo divu, že ho kouč Havlíček vystřídal o poločase.

Petr Schwarz - 5: Hrál velmi slušně. Ale mohl poslat do úniku Malinského a sám využít velkou šanci.

Ladislav Martan - 3: Párkrát mohl vyrazit do úniku, ale místo sprintu volil jistotu a hru otočil zpět.

Tomáš Malinský - 7: Nejlepší hráč Hradce. Připravil dvě jasné šance, jednou se však mohl vrhnout do zakončení.

Jan Pázler - 4: Dostal se do jedné šance, ale svůj střelecký instinkt tentokrát nepotvrdil. Nebyl nebezpečný.

STŘÍDALI: Jakub Šípek – 7: Dal gól, byl na hřišti pořádně cítit. Daniel Trubač – 6: Pomohl oživit hru. Adam Vlkanova – 7: Hrál jen deset minut, ale ukázal, jak chyběl celé jaro.

STUPNICE: 10 – nejlepší, 1 – nejhorší