Pochvaloval si hlavně to, že Východočeši unikli ze sestupových příček.

„Přiblížili jsme se záchraně," těšilo po zápase Šislera, který po devíti minutách otevřel skóre. „Začali jsme dobře, spoléhali jsme na brejky. Důležité bylo, že se nám podařilo dát rychle první branku, která nás uklidnila," poznamenal Šisler.

Za gólovou přihrávku pochválil spoluhráče Vojtěcha Hadaščoka. „Měl jsem čas se podívat na postavení brankáře. Míč jsem poslal do protipohybu tak, aby už nestačil zareagovat," popsal gólovou akci.

V závěru poločasu se podle něj dostal Hradec zbytečně pod tlak. „Přestali jsme hrát. Zbytečně jsme zalezli do obrany, Brno se dostalo do šancí. Naštěstí jsme jednobrankový náskok udrželi," řekl Šisler

Za důležité považoval, že Hradec po přestávce rychle zvýšil vedení. „Chtěli jsme být aktivní jako v úvodu prvního poločasu. O přestávce zřejmě byla v brněnské kabině bouřka a domácí tým byl aktivnější. Naštěstí jsme dali druhou branku, která znamenala uklidnění," podotkl Šisler.

Vedle vstřeleného gólu prožil v zápase i smolnou chvilku, když se nechtěně podílel na jediném gólu Brna. Po jeho zákroku na domácího Petra Švancaru snížil Pavel Zavadil z penalty na 1:2.

„Penaltu jsem zavinil já. Místo odkopnutí míče jsem chtěl hrát konstruktivně. Do úniku se dostal Švancara, snažil jsem se mu čistě vypíchnout míč. Rozhodčí to viděl jinak," řekl Šisler.

Za klíč k hradeckému úspěchu považoval přesnější kombinační hru. „Snažili jsme se hrát po zemi. Hodně nám pomohl návrat Klapky, který dal naší hře myšlenku," pochvaloval si Šisler.

Před čtrnácti dny hradecký záložník odstoupil ze zápasu se Spartou (1:2) už v prvním poločase kvůli ošklivě vymknutému kotníku. Během pauzy se ale dal do pořádku a v Brně znovu předvedl skvělý výkon plný důrazu a agresivity. „Honza je pro nás hrozně důležitý hráč," poznamenal spoluhráč Jiří Poděbradský. V neděli se to ukázalo.