Vždyť z hnusného starého Malšáku vyrazili na přelomu roků 2001 a 2002 do pražské Slavie, stali se mistry Evropy do jedenadvaceti let a uháněli na zahraniční angažmá.

Rudolf Skácel třeba do Olympique Marseille, či Herthy Berlín - velké jméno si udělal i ve Skotsku. A v tomto týdnu se do sídla Votroků vrátil jako opora druholigové Příbrami.

Nový stadion nikde…

Na Malšovický stadion sice vyjely bagry, ale…
Těžko říct, jestli mám věřit, že už se konečně začne i stavět. Trochu mě to mrzí, že se to za těch skoro dvacet let nepovedlo a je mi líto hlavně lidí. I proto, že si myslím, že na fotbal by se v Hradci chodilo. S Karlem Pitákem jsme si vždycky říkali, že si na novém ještě zahrajeme a že se třeba i vrátíme a my už končíme a pořád se ještě nekoplo.

Je to velký problém?
Bohužel, myslím si, že dokud nový stadion nebude, nemá Hradec v lize co dělat. Víceméně se nic nezměnilo, je mi líto hráčů a hlavně fanoušků.

V posledních letech jste zmizel z očí. Cože jste se objevil v Příbrami?
Já už jsem vlastně končil, nikdy jsem se nikam necpal a vždycky jsem chtěl hrát tam, kde mě chtějí.

Mluvilo se o tom, že chcete založit fotbalovou školu ve Spojených státech.
Měl jsem nějaké plány, ale nedávno se mi trochu změnil život.

Co se událo?
Už se sice delší čas chystám na fotbalový důchod, chtěli jsme už větší změny udělat, ale taď se nám život převrátil, narodily se nám dvě malé holčičky. Proto jsme ještě ty velké změny na rok odložili a zůstali jsme v Praze. Do toho přišla taková nabídka. Bral jsem to, protože jsem vždycky hrál jen tam, kde je zájem a kdo to má nějaký smysl. Přišla příležitost Příbrami pomoci.

V Příbrami se tedy vaše představy naplňují?
Teď si to užívám. Máme výborné mladé hráče, třeba Bastian, náš malý Mireček (Ayong, vstřelil první gól v Hradci), jsou talentovaní a půjdou nahoru. Máme dobrého trenéra Josefa Csaplára.

Je to pro vás v osmatřiceti letech poslední sezona?
Uvidíme, ale asi poslední, i když raději nebudu nic říkat, plány se stále mění. Užívám si každý den a každý trénink.

Další odklad, tentokrát kvůli reprezentaci
Dva týdny dlouhou pauzu budou mít hradečtí fotbalisté ve druhé lize. O víkendu nehrají a nenastoupí ani ve středu na Olympii.
Duel se totiž opět odkládá, další termín byl stanoven na středu 18. října od 15.30 hodin.
Důvodem je, že Hradci by chyběli dva členové základní sestavy, duo obránců. Do reprezentace do jedenadvaceti let byl totiž nominován Karel Knejzlík a do týmu do dvaceti roků František Čech.