Výtečnou jarní formu si udržuje Česká Skalice. Ze čtyř jarních bitev vytěžila plný počet bodů, a to hrála třikrát na soupeřových trávnících. Svoji stoprocentní venkovní bilanci stvrdila v Kostelci nad Orlicí, kde vyhrála 4:1. Rozdílovou branku vstřelil v 75. minutě kanonýr Jan Valeš, jenž do utkání zasáhl překvapivě až ve druhém poločase. A aby toho nebylo málo, tak v 85. minutě uzavřel účet utkání gólem na 4:1.

Naprosto suverénním způsobem stále prochází soutěží Nový Bydžov. V neděli se dokázal vypořádat s obranářskou taktikou Doudleb. Navíc se opakoval jako už poněkolikáté v sezoně stejný scénář. Když je favoritovi ouzko, z nesnází ho vytáhne pohotový bombarďák Michal Blažej. Do sítě Doudleb se trefil dvakrát a jeho střelecká sezonní bilance se rozrostla už na čtyřiadvacet gólů.

Těžce klopýtala za povinnou výhrou hradecká Olympie. S Černilovem to měla být jasná záležitost, jenže až do konce se vysoký favorit strachoval o hubený náskok 1:0. Až minutu před koncem se domácí uklidnili po brance kapitána Dujsíka. Hradecké mužstvo až příliš poznamenaly události z minulého kola v Jičíně, kdy se po zápase strhla hromadná bitka, na což doplatili tresty ofenzivní tahouni Dvořáček s Hejzlarem. Prvně jmenovaný dokonce dvouměsíčním zákazem činnosti. „Výhra nás stála hodně sil, protože uplynulý týden byl pro nás dost hektický,“ přiznal lodivod Olympie Zbyněk Dujsík.

. . .