Šéf rázoval po chodbě prastarého stadionu a byl viditelně rozezlený. Takhle si Richard Jukl rozhodně poslední domácí zápas před sestupem do druhé ligy nepředstavoval.

Hradečtí fotbalisté prohráli ve 29. kole Synot ligy s pražskou Slavií 0:1 a jeden z trenérů Róbert Barborík musel přiznat: „Je konec sezony, hráči mají asi v hlavách věci, které tam nemají být. Zápas neměl ligové parametry."

Měl pravdu, Východočeši vystřelili na branku všehovšudy třikrát, jen jedna rána zaváněla jakýmsi nebezpečím. A ta přišla až v poslední minutě, jenže útočník David Vaněček nevyrovnal.

„Co k tomu říct? Potvrdila se celoroční praxe. My nic, Slavia nic, ale ona 1:0 vyhrála. My neproměníme šance a gól dostaneme prakticky z každé," glosoval nejlepší střelec loňské druholigové sezony Vaněček.

V té nasázel sedmnáct branek, ač konec ročníku neodehrál kvůli těžkému zranění. 
V následné prvoligové je zápas před závěrem na metě tří zásahů. Samozřejmě, je nutno připomenout, že i do ní se v jeho případě výrazně promítlo zranění z jara 2014.

Přesto je jeho pozice vypovídající. A ukazuje i na rozdíl mezi sobotními soupeři. Slavia má totiž v kádru muže, který ji (i když opět tápala) zachránil prakticky sám.

Útočník Milan Škoda skóroval v Hradci poosmnácté 
v ročníku, přihrál Pražanům tři body a stále prohání na čele tabulky střelců nedostižného krále posledních let Davida Lafatu ze Sparty.

Také na stadionu v Malšovicích ukázal svou pohodu – i kvalitu. Dostal se prakticky do jediné šance a proměnil. Po nákopu za obranu přehodil vybíhajícího brankáře Martina Kuciaka.

„Chyběla kvalita, navíc asi byla trochu cítit rezignace," upozornil kouč Barborík na fakt, že o poslední naději přišel Hradec v minulém kole 
v Liberci. V tom posledním se předvede v Teplicích.

FC Hradec Králové - SK Slavia Praha 0:1

Fakta – branka: 52. Škoda. Rozhodčí: Houdek – Moláček, Fišek. ŽK: 1:1 (Nosek – Zmrhal). Diváci: 2014. Poločas: 0:0.
FC Hradec Králové: Kuciak – Holeš, Rolko, Nosek, Plašil – Trubač (80. Chleboun), Schwarz, A. Čermák, Tito (14. Petrus) – Halilovič (62. Malinský), Vaněček. Trenér: Pilný.
SK Slavia Praha: Berkovec – Švec, Kodr, Bílek, Dostál – Deli, Piták – Vukadinovič (88. Černý), Kenia (60. Hrubý), Zmrhal – Škoda. Trenér: Beránek.

Hvězda zápasu

MILAN ŠKODA, útočník Slavie. Kdo jiný? Bídný zápas rozhodl mazáckou brankou, šlo o jeho osmnáctý gól 
v sezoně. Dost dobré na muže, který hrál vloni obránce…

Moment zápasu

TITOVO ZRANĚNÍ. Poprvé dostal možnost ukázat přednosti v základní sestavě Hradce. Jeho snaha skončila po čtrnácti minutách. Španělský záložník Tito se zranil a musel střídat.

Souboj s Lafatou? Střelec Slavie by šel i na penaltu…
Zůstal jediný, kdo prohání pána gólů, sparťana Davida Lafatu. Slávistický útočník Milan Škoda to potvrdil i v Hradci. Duel rozhodl, na kontě má osmnáct branek, o jednu míň než Lafata.
„Král střelců je motivace. I když na penaltu nejsem určený, asi bych na ni šel," vykládal po zápase.
Poslední víkend boj rozsekne, Škoda se postaví Slovácku, Lafata v malém derby Bohemians.

Proč Hradec padá? Chybí kvalita i stadion, myslí si Piták

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Vrátil se na místo, kde rozrazil bránu velkého fotbalu. A byl u smutného momentu. Karel Piták, Hradečák a matador v dresu Slavie, asistoval u loučení 
s první ligou. Dalšího v pořadí…

Proč podle vašeho názoru Hradec zase padá?
Bylo to vidět i dneska. Chybí kvalita, stejně jako nám. Ale hlavní problém je stadion. Tohle není pro Hradec domácí prostředí.

Jaký na něj máte vy osobní vzpomínky?
Na klub krásné. Vyrůstal jsem tady, dostal jsem se 
z Hradce do profesionálního fotbalu. Ale na stadion? To moc dobré vzpomínky nejsou. Když přišlo deset tisíc lidí, 
tak to bylo ještě dobré. Ale když dva, jako dneska, tak se hraje špatně.

Zahrál jste si někde na podobném stadionu?
Možná někde ve východní Evropě. Už si ani nevzpomínám. Ale všude to dokázali postavit – v Plzni, v Liberci, 
v Jablonci. Jen tady pořád nic.

Jak vidíte budoucnost Hradce? Bude zase za rok zpátky v nejvyšší soutěži?
Záleží na tom, jestli se podaří udržet stávající kádr. Druhá liga rozhodně není 
nic jednoduchého.

Slavia se zachránila. Není to však pro ni málo?
Jak už jsem říkal, chybí nám kvalita. V Hradci jdeme pětkrát sami na bránu, ale pokaždé to pokazíme, tu poslední přihrávku.

Je vám pětatřicet let. Budete pokračovat v kariéře? A kde to bude?
Ve Slavii mi končí smlouva, ale loučit se ještě nehodlám. Mluvil jsem s trenérem, řekl mi, že se mnou počítá i na další sezonu. Tak to snad takhle dopadne.