Tedy dvojice, která v roce 2010 přivedla „votroky" do nejvyšší soutěže a po dvě sezony s nimi mezi elitou úspěšně působila. Sobotní zápas začíná na Všesportovním stadionu v Malšovicích v 17 hodin.

„Opakujeme si pořád dokola, že už potřebujeme zvítězit. Tohle už je opravdu poslední možnost, co se týká podzimní sezony. Je to předehrávané první jarní kolo a případný plný bodový zisk nás může posunout dát. Jenže my ten zápas musíme nejprve vyhrát, až po tom se můžeme dívat, jaký máme dostřel na mužstva před námi," uvedl hradecký trenér Bohuslav Pilný.

V Hradci akce pro fanoušky fotbalu
Hradec Králové - Prvoligový duel proti Zbrojovce Brno (17) nebude v sobotu pro fanoušky fotbalistů Hradce Králové jedinou událostí. Uskuteční se autogramiáda hráčů, zahájí se prodej nových kalendářů na rok 2015 a dojde také k dekorování Miss internet.
Autogramiáda hráčů se uskuteční dnes od 11 hodin v obchodním centru Futurum. Přítomni budou fotbalisté: Jiří Lindr, Petr Schwarz, Ondřej Kraják, Jan Shejbal, Tomáš Malinský a Pavel Černý. Tedy všichni ti, kteří nemohou zasáhnout do odpoledního utkání. Fanoušci se mohou těšit na podepsané hráčské karty a plakáty, ale také na soutěže, ve kterých můžou vyhrát různé propagační materiály a volné vstupenky na zápas s Brnem.
Během utkání klub bude prodávat nový nástěnný kalendář na rok 2015 za akční cenu 99 Kč. O přestávce duelu bude vyhlášena Miss internet.

Hradec je v tabulce s osmi body beznadějně poslední, Zbrojovka nasbírala jednou tolik bodů a je třináctá. Čtrnáctou a patnáctou příčku okupují Liberec a České Budějovice s patnácti body. Karty jsou tedy rozdány jasně. „Votroci" musejí vyhrát, jinak už po podzimu mohou vyvěsit černý prapor na znamení sestupu.

Východočeši naposledy vyhráli 23. srpna, kdy v lize doma porazili Slovácko (2:0). Od té doby se ve čtrnácti zápasech výhry nedočkali, a to v tomto součtu je i například přípravný zápas s Táborskem (0:2) nebo pohárový duel s třetiligovou Admirou Praha (1:1). V lize čekají na vítězství rovných deset utkání, z nichž vytěžili pouze tři body!

Poslední dvě utkání však Hradci vyšla. Pohárová remíza v Plzni (0:0) i ligová na pražské Slavii (1:1) naznačily herní zlepšení. A vzestup formy.

„Za normálních okolností by tyto výsledky byly hodnoceny kladně. Ale po zápase na Slavii jsem z mužstva cítil, jak je skleslé, že jsme zase neudělali tři body. Ale to už nikdo zpátky nevezme. My máme před sebou poslední utkání v domácím prostředí. Těch nevýherních zápasů už bylo hodně a my všichni věříme, že už to konečně přijde," burcuje tým Pilný.

Chybět mu budou potrestaní záložníci Pavel Černý (4 ŽK) a Tomáš Malinský (vyloučen na Slavii). „Do zápasu asi nebude připravený David Vaněček a  Jan Schejbal," přidal kouč další dva hráče, které trápí zdravotní problémy. „Absencí máme hodně. Na druhou stranu tenhle stav může tým semknout a nakonec to může být naše výhoda," dodal pozitivně.

Brněnský tým rozjel sezonu velmi dobře, pak se však dostal do herního i výsledkového útlumu. Ale v závěru podzimu už se Zbrojovka zase zvedla a v minulém kole vyhrála obzvlášť důležitý zápas s Příbramí (1:0).

„Brno hraje specifickým způsobem, který je vlastní trenéru Kotalovi. Po dobrém vstupu se dostali do útlumu, ale teď zvládli podle mě hodně důležitý zápas s Příbramí. Myslím si, že Zbrojovka se tady nebude nikam hnát. Ví, že my jsme ještě ve složitější situaci než oni. Očekávám, že soupeř bude hrát organizovaně dozadu a čekat na naši chybu nebo brejk. A z toho nás bude chtít vytrestat," soudí Pilný.