Zajímavé derby se hrálo v Železnici, která hostila soupeře z Lázní Bělohradu. I přes výraznou herní převahu hostujícího celku se z tříbodového zisku radoval domácí Sokol. „Musím říci, že je mi líto kolegy Tomáše Marka, protože prohrál lepší tým. Bělohradští byli na nás výborně připraveni a v herních atributech po většinu zápasu tahali za delší konec. Polovina našich hráčů zná lepší zápasy, nicméně velmi cenné je, pokud zvládnete zápas, když se ne úplně daří. Je to skvělý start do soutěže,“ zhodnotil trenér Železnice Vladimír Blažej. Nutno podotknout, že okresní derby se hrálo před vynikající návštěvou. Na zápas si našlo cestu 348 diváků.

Dva cenné body získal v souboji nováčků Miletín. Ten na domácím pažitu hostil rezervu Třebše. Bezbrankové utkání nakonec rozhodoval penaltový rozstřel. V něm zazářil domácí gólman Richter a vychytal svému týmu druhý bod. „Jelikož naše obrana byla spolehlivá, zápas skončil bez branek a na řadu přišel penaltový rozstřel. V něm se předvedl náš brankář, který kryl tři pokusy soupeře. Dva body tak zůstaly v Miletíně,“ těšilo vedoucího miletínského mužstva Antonína Krause.

PRO POSTUP

Nejvyšší výhru kola si připsali fotbalisté z České Skalice, kteří doma porazili hradeckou Lokomotivu vysoko 5:0 a ukázali, že to s útokem na postup do krajského přeboru myslí vážně od prvního kola. „V příjemném fotbalovém počasí viděli přítomní diváci pět pohledných branek a spoustu dalších neproměněných šancí. Všem aktérům děkujeme za předvedené výkony,“ byl spokojený domácí trenér Petr Liška.

První bod v I. A třídě si připsali Stěžery. Ty jely na hřiště favorizované Roudnice v hodně okleštěné sestavě. I tak šli v 28. minutě gólem Váchy do vedení. O vyrovnání se po hodině hry postaral domácí Kučera. Další své příležitosti však Roudnice nevyužila, proto utkání skončilo až rozstřelem, ve kterém byli přesnější domácí.

„Vynikající divácká atmosféra, skvělí rozhodčí, výborný a běhavý soupeř a náš premiérový bod v I.A třídě. V okleštěné sestavě jsme odehráli zápas, kde u nás stála i notná dávka štěstí, kterému ale naši hráči šli obětavostí a nasazením naproti. Děkuji jim za výkon a první bod, který má pro mě cenu zlata,“ rozplýval se stěžerský kouč Radim Pavlík.

ODVETA V SOBOTCE

Na jaře schytala Sobotka v Třebechovicích sedmičku. Proto v prvním kole sezony toužila po odplatě. A ta ji vyšla na jedničku. Po bezbrankové první půli rozhodly o výhře 2:0 branky Milera a Kocourka.

„Myslím si, že tři body jsme získali zaslouženě a hráčům děkuji, že utkání odmakali. Jsme na začátku sezony, proto doufám, že fotbalová krása se dostaví s lepší tréninkovou docházkou,“ uvedl asistent trenéra Sobotky Zdeněk Přikryl.

Ve zbývajících zápasech kola porazily Kunčice v rozstřelu rezervu Trutnova. Béčko Náchoda získalo dva body proti Novému Hradci Králové a Broumov si poradil s Novým Městem nad Metují (3:1).

I. A třída – 1. KOLO:
Roudnice – Stěžery 1:1 (0:1), na penalty: 3:2. Branky: T. Kučera – K. Vácha. Miletín – Třebeš B 0:0, na penalty 3:2. Kunčice – Trutnov B 2:2 (1:1), na penalty 6:5. Branky: Česák, Včelák – Kamitz 2 (1 z pen.). Sobotka – Třebechovice pod Orebem 2:0 (0:0). Branky: Miler, J. Kocourek. Česká Skalice – Lokomotiva Hradec Králové 5:0 (2:0). Branky: Diviš 2, Hanel, Šrajbr, Pípek. Broumov – Nové Město nad Metují 3:1 (1:1). Branky: Gago z pen., Soumar, M. Bartoš – Lehovec. Náchod B – Nový Hradec Králové 3:3 (2:1), na penalty 6:5. Branky: Gois, J. Čej-chan, D. Hrubý – M. Šmíd 3. Železnice – Lázně Bělohrad 3:1 (1:1). Branky: Míka z pen., Lustig, T. Odvárko – T. Nezbeda.