Aréna za 763 milionů korun včetně DPH, která bude mít kapacitu 9300 diváků, se začala stavět v srpnu 2021 a měla být podle smlouvy původně hotová do 30. června, ovšem došlo ke zpoždění stavebních prací a tak byl první domácí ligový duel v ohrožení.

„Přemýšlel jsem, co udělat s prvním zápasem, protože situace, která nastala, mě trápila. V hlavě jsem však byl nastavený, že se v sobotu bude hrát v Hradci. Samozřejmě dokud nemáte všechna razítka, nemůžete si být jistí," řekl Deníku generální manažer hradeckého klubu Richard Jukl. 

Generální manažer klubu Richard Jukl s kolaudačním souhlasem.Generální manažer klubu Richard Jukl s kolaudačním souhlasem.Zdroj: Deník/Petr Vaňous

Votrokům reálně hrozilo, že by museli odehrát všechny podzimní domácí zápasy v jiném městě. To za předpokladu, že by nemohli v Hradci odehrát právě úvodní utkání 5. srpna. Tenhle scénář ale naštěstí už nehrozí. „Že bychom celý podzim museli odehrát v Plzni? Nad tím jsem ani neuvažoval. Tahle možnost pro mě nebyla na pořadu dne. Teď jsem hrozně rád, že se vše podařilo dotáhnout,“ oddechl si Jukl.

Důležitým krokem k sobotnímu premiérovému výkopu na zeleném pažitu bylo úterní schválení dohody mezi městem a stavebním konsorciem o převzetí a užívání jen části fotbalového stadionu, které učinili na svém zasedání královéhradečtí zastupitelé. Kvůli současnému stavu stavby totiž zatím nejde převzít celé dílo kompletně.

Votroci hlásí: Na sobotu je vyprodáno!

Během středečního dopoledne pak stavební úřad vydal kolaudační souhlas pro fotbalovou část stadionu. „Podařilo se získat poslední razítko k tomu, aby se na stadionu mohlo v sobotu hrát,“ uvedla primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová.

Hráči i fanoušci se tak mohou těšit na sobotní velký zápas v novém luxusním stánku, který byl bleskově vyprodaný. „Všichni na to čekají, za hodinu a půl byly lístky pryč, to je neskutečná krása. Hradec vstupuje do nové fotbalové éry. Nebyli jsme na to zvyklí a přináší nám to spoustu pozitiv a radosti. Já doufám, že budeme novým stadionem lidi bavit,“ uvedl Jukl.

Práce na novém stánku však budou pokračovat i po sobotním utkání. Stavbu jako celek by mělo město převzít do konce srpna.


Načítám tabulku ...