Po osmi minutách vedli Severočeši o dvě branky, ale „votroci“ nerezignovali a dosáhli důležitého vítězství.

I. liga U19

FC Hradec Králové – Most 5:3 (3:2). Branky: Petráček 2 (1 z pen.), Holeš, Kratochvíl, Jukl – Banovič 2, Karaus. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:3. Diváci: 90. Hradec: Vízek – Holeš, Krčál, Kratochvíl – Hegr (15. Vejchoda), Hloušek, Mariottiti (88. Kafka), Bláha (75. Bodlák) – Jukl, Petráček (85. Ryšan), Kovář (55. Krátký).

Domácím nevyšel úvod. V 5. min. po špatném odkopu Kratochvíla se k míči dostal Banovič a přízemní střelou otevřel skóre. O tři minuty později Karaus střelou z dálky překvapil Vízka – 0:2. Teprve poté se Prokopcův tým probudil a začal zaměstnávat obranu Severočechů. Nejprve v koncovce neuspěl Petráček, ale v 17. min. po dobře zahrané standardce Holeš nadvakrát překonal brankáře Šílu – 1:2.

Most mohl dvoubrankový náskok vzápětí získat zpět, ale střelu Künzla Vízek zlikvidoval. Ve 25. min. zahrával přímý kop Kratochvíl a jeho parádní střela z 25 metrů skončila v šibenici – 2:2. Do konce poločasu se hrál otevřený fotbal. Pokusy Petráčka, Kováře a Bláhy změnu skóre nepřinesly. Rovněž hosté podnikali nebezpečné brejky, ale hradecká obrana pracovala spolehlivě. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, vypálil v 45. min. z 25 metrů Petráček a míč tečoval jeden z hostujících obránců – 3:2.

Po změně stran byli „votroci“ lepší. Mariottiti nejprve přestřelil branku, ale v 53. min. byl v pokutovém území faulován Petráček a sám postižený penaltu proměnil – 4:2. Hosté nesložili zbraně a v 62. min. po rohu Ferka nekrytý Banovič hlavou snížil na 4:3. O chvíli později se zranil brankář Šíla, kterého nahradil Weisser. Ten kapituloval v 69. min., kdy nejprve vyrazil míč po střele Jukla před sebe, ale hradecký útočník jej doběhl a překonal gólmana – 5:3. Weisser ještě v závěru vychytal Petráčka.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec: „Mám smíšené pocity, neboť jsme vstoupili do zápasu špatně. Hráči byli nervózní, bez pohybu a vlastně celý poločas se nám příliš nevydařil. Po přestávce jsme byli aktivnější, naše hra se zlepšila. Cením si toho, že to kluci za stavu 0:2 nezabalili a dokázali utkání otočit, za což zasluhují pochvalu. Ve středu (dnes) jedeme na Spartu, v sobotu hostíme od 12 hodin v Kuklenách Opavu.“