Sláva skončila třígólovým nářezem. Hradci Králové se návrat na domácí stadion nevydařil. Slavii podlehl 0:3. A nebýt místy až zázračných zákroků Radima Ottmara… No, raději nedomýšlet. Pražané zvítězili počtvrté v řadě, „votroci" už tři kola čekají na bodový zisk.

Slávistická hvězda letí vzhůru. Pod trenérem Jaroslavem Šilhavým se sešívaná rodina dme pýchou. V Hradci předvedla až na pár drobných výjimek sebevědomý výkon. Výsledek 3:0 koresponduje s děním na place. Domácí neměli nárok.

„K zápasu jsme přistoupili zodpovědně. Přesto bych si dovedl představit, že budeme ještě sebevědomější, zkušenější a drzejší. Kdybychom takoví byli, dali bychom ještě víc branek. My jsme to ale nedokázali náležitě potrestat, trochu jsme hazardovali s výsledkem," prohlásil kouč, který posadil Slavii do výtahu. Červenobílá parta z Edenu se po sobotě procpala na 4. místo, oproti rivalům má zápas k dobru.

Jaký byl Hradec?

Favorita chtěl trápit mnohem víc. Jenže už na začátku zjistil, že to tak snadno nepůjde. V úvodních pětadvaceti minutách Hradec neexistoval. Levá strana nebyla schopná držet na distanc Zmrhala, který si z Mudry dělal dobrý den. Domácí fotbalisté ztráceli strašně míčů. Jakmile ho dobrým obranným zákrokem získali, hned ho po nepřesném pasu nebo dobrodružném individuálním výletu ztratili.

Když se to před Ottmarem uklidňovalo, udělal šílenou hrubku stoper Chleboun. Místo jednoduchého odkopu zazmatkoval, předskočil ho důrazný Škoda a lacino dostal Slavii na koně.

„O poločase jsme si řekli, že to takhle dál nejde, že to musí být válka, musíme se prát o každý metr hřiště," naznačil slovní uragán v hradecké šatně kouč Milan Frimmel.

Domácí se opravdu zvedli. Hezky pálil Malinský, ještě lépe Vlkanova, ale Pavlenka předvedl jisté zákroky. Větší šanci asi ale domácí nevytvořili. Když už se dostali podařenou kombinací do zajímavých prostorů hřiště, nebyli schopni vygenerovat finální pas nebo předvést klíčovou individuální akci. „Souvisí to s kvalitou našich hráčů. Měli jsme obdobné situace jako Slavia, jenže oni si to dají tak, že Zmrhal střílí do prázdné. My ve vápně nikoho nenajdeme," povzdechl si Frimmel.

Přesně tak to bylo. Zmrhalovi připravil nejjednodušší gól v kariéře Hušbauer poté, co si pohrál s Polomem, o dvě minuty přidal po zaváhání Holeše třetí gól Barák a bylo vymalováno.

Hradec uvízl na 10 bodech a v tabulce ePojisteni.cz ligy klesl na 13. místo.

Hradec Králové - Slavia Praha 0:3

Fakta – 24. Škoda, 72. Zmrhal, 75. Barák. Rozhodčí:  Julínek – Blažej, Wilczek. ŽK: 2:1 (Holeš, Schwarz – Ngadeu). Diváci: 4500 (vyprodáno). Poločas: 0:1.
FC Hradec Králové: Ottmar 7 – Holeš 4, Chleboun 3, Polom 3, Mudra 3 – Janoušek 3, Schwarz 3 (46. Pázler 4) – Martan 4 (88. M. Černý), Vlkanova 4 (69. Trubač), Malinský 4 – Žondra 5. Trenéři: Bohuslav Pilný a Milan Frimmel.
SK Slavia Praha: Pavlenka 7 – Frydrych 4, Bílek 6, Deli 5, Bořil 6 – Ngadeu 5 – Mingazov 6 (60. Švento), Hušbauer 7, Barák 8 (84. Ščuk), Zmrhal 8 – Škoda 7 (77. Mešanovič). Trenér: Jaroslav Šilhavý.