Po středečním utkání v Horních Počernicích, kde „votroci“ uhráli s vedoucími Bohemians bezbrankovou remízu, byl právem označován za jednoho z nejlepších mužů na trávníku.

Přivezli jste bod z hřiště vedoucího celku tabulky. Bylo ale spíše na tři, souhlasíte?
Na Bohemku jsme jeli s cílem vyhrát, a málemse to povedlo. Měli jsme dvě velmi slibné šance, ale bohužel jsme gól dát nedokázali. Teď nám nezbývá, než zbývající zápasy vyhrát a čekat na zaváhání soupeřů.

Bohemians jste v prvním poločase zaskočili aktivní hrou…
Řekli jsme si, že na ně vlítneme. Věděli jsme, že Bohemka má za sebou poměrně náročný program z Poháru ČMFS a únava se na hráčích musí už postupně projevovat. Celkově jsme byli lepší, a jak už jsem řekl, je škoda, že jsme to nevyjádřili brankově.

Lídr se probral až po přestávce. Bylo těžké uhlídat hráče typu Ibeho, který patří ve druhé lize k nejnebezpečnějším útočníkům?
Pozor jsme museli dát nejen na Ibeho, ale třeba i na Galbavého. Jsou to nesmírně kvalitní hráči, umí si naběhnout, vystřelit a obejít obránce v souboji jeden na jednoho. Ale byli jsme na ně dobře připraveni a do gólové šance je nepustili.

Kvůli absenci Radima Wozniaka jste nastoupil ve stoperské dvojici s Jiřím Pospíšilem. Hráli jste vedle sebe vůbec poprvé, ale nutno podotknout, že to na hřišti vůbec nebylo znát…
Před zápasem jsme si řekli, jak by to asi mělo fungovat. Důležité bylo, že jsme na sebe hodně mluvili a navzájem se zajišťovali. Bylo to bez problémů.

Ve vzdušných soubojích jste kraloval. Bylo náročné uskákat hráče Bohemky? Překvapilo vás, že soupeř nehrál více kombinačně?
Určitě jsem si myslel, že budou hrát techničtější fotbal. Míče však často nakopávali, což nám vyhovovalo. V tomto směru to usnadnili celé naší obraně.

Získali jste sice plusový bod, ale na druhou postupovou příčku ztrácíte už čtyři. Je naděje na I. ligu ještě reálná?
Jarní výsledky ve druhé lize jsou kolikrát dosti překvapivé. Navíc hraje v posledním kole Příbram na Slovácku. Pro nás to znamená jediné, získat z posledních tří kol devět bodů. Stále si myslím, že boj o postup otevřený. Slavia už byla v první lize taky odepsaná, a jak to dopadlo…

V neděli hostíte Čáslav, která bojuje o holý život. Znáte recept, jak dostat soupeře co nejdříve do kolen?
Čáslavi se na jaře nedaří. Musíme hrát podobně jako v prvním poločase na Bohemce. Zkrátka na ně vlítnout. Jakékoliv podcenění nepřipadá v úvahu. Teď se nám herně poměrně daří, takže doufám, že to potvrdíme.

V průběhu jara jste se propracoval do základní sestavy. Svoji šanci jste chytil jak se říká za pačesy. Čím si vysvětlujete nárůst formy?
Po zranění jsem na podzim hostoval v třetiligovém Náchodě, což mi dost pomohlo. I v zimní přípravě jsem odehrál slušné zápasy. Trenér mě najednou začal stavět, takže se muchci za důvěru odvděčit co nejlepšími výkony.

Určitě byste se nezlobil, kdybyste coby výborný hlavičkář vyšperkoval výkon i gólovou trefou. Co třeba už v neděli?
Po gólu samozřejmě toužím. V týmu je nás víc, kteří umějí dobře hlavičkovat. Jenže se ne a ne při standardních situacích prosadit. Na jaře jsme z nich dali snad jen jednu branku. Je to velká škoda. Řada mužstev z těchto situací zápasy rozhoduje, ale náš případ to bohužel není. I kvůli tomu jsme ztratili několik důležitých bodů, které nám teď hodně chybějí.