Pod novým trenérem se připravují fotbalisté Předměřic na jarní odvety divize C. U mužstva skončil jako hlavní kouč Vratislav Lokvenc a na jeho místo usedl dosavadní předseda oddílu FRANTIŠEK MIKOLANDA.  

„Trenér Lokvenc u nás rozvázal spolupráci především kvůli zdravotním důvodům, nikoliv výsledkovým,“ uvedl čerstvý předměřický kormidelník František Mikolanda, jemuž bude plnit roli hrajícího asistenta Petr Krejčík.  

Zimní přípravu začal Slavoj druhý lednový týden. Fotbalisté aktuálně posledního týmu divize C, jenž má na svém kontě pouhé tři body, trénují třikrát týdně v domácích podmínkách. „Kluci nejdříve běhají v místním parku a poté jdou do haly, která je hned vedle. Tam je čeká posilování a samozřejmě hra,“ prozradil tréninkové metody nový kouč.

Nabraná kondice

Každý víkend mužstvo nastupuje k utkání zimního turnaje na umělé trávě v Novém Bydžově. „Kvalitní soupeři jsou tedy až do začátku mistrovských duelů zajištěni. Jiná utkání prozatím v plánu nemáme,“ řekl Mikolanda a doplnil: „Na soustředění jsme tentokrát nebyli.“ Jeho tým má za sebou náročný lednový blok, zaměřený především na fyzickou stránku.  

„Nyní pomalu přecházíme na herní záležitosti,“ podotkl lodivod a předseda oddílu v jedné osobě, jenž chce mít v mužstvu co nejvíce vlastních odchovanců. Proto se v Předměřicích snaží začlenit do týmu mladé hráče z B týmu a dorostu. „Mužstvo bychom rádi zkonsolidovali především pro příští sezonu, kdy předpokládám, že nejspíš budeme hrát krajský přebor,“ nastínil trenér další cestu Slavoje fotbalovou poutí.  

Co se týká změn hráčského kádru, nejsou rozsáhlého charakteru. V Předměřicích nyní trénuje Karnas z hradecké Olympie a Kubát ze Lhoty pod Libčany. „Rádi bychom tyto dva borce získali alespoň na hostování. Připravuje se u nás také Horák z Čáslavi, který je rovněž v jednání. Dále ještě budeme zkoušet tři hráče hrající nižší soutěže v okolí,“ prozradil možné posily kormidelník.  

V kádru má v současné době i tři sedmnáctileté dorostence a všichni zatím pravidelně nastupují v přátelských zápasech. „Ještě máme v plánu další mladíky, protože dorost máme na slušné úrovni,“ dodal Mikolanda.

Naopak do FC Hradec či Olympie se vrátili Kout, Kotal, Neppl, Pospíšil a Urban, kterým skončilo hostování. Současný kádr tedy čítá okolo dvaceti hráčů.

„Samozřejmě se to ještě malinko zúží, neboť se nejspíš někdo vrátí do béčka či dorostu. To se však uvidí koncem února a začátkem března,“ řekl k možným korekcím kouč, jenž je spokojen s dosavadním průběhem zimní přípravy: „Dá se to tak říct. Kluci se připravují v rámci možností. Samozřejmě se jim do toho pletou zaměstnání a škola, ale účast na trénincích je dobrá. I přístup se mi zdá v pořádku.“

Získat sebevědomí

A s čím půjde Slavoj do jarní sezony? „Naši mladí fotbalisté potřebují nabrat co nejvíce zkušeností. Když si zahrají divizi, je to k nezaplacení. Musí získat nějaké sebevědomí, aby potom dejme tomu v příštím roce mohli být v týmu oporami. Potom by mužstvo mohl doplnit už jen nějaký starší zkušenější hráč, který by mu pomohl,“ dodal na závěr František Mikolanda.