Následovalo čtrnáct porážek, které znamenaly pád na poslední příčku s propastným odstupem za ostatními mužstvy. Se zklamáním v hlase se k situaci vyjádřil PETR KREJČÍK (nar. 16. 10. 1972), coby hrající asistent trenéra.

Mužstvo viditelně zaostává za ostatními celky. V čem konkrétně?
Je to patrné už na první pohled, a to nejen v tabulce, ale mnohdy i při zápasech. Zaostáváme zejména v bojovnosti a v herní vyzrálosti.

Tristní je zejména střelecká potence hráčů, vždyť jste dosud skórovali pouze pětkrát, souhlasíte?
Nemáme útočníky, kteří by byli hladoví po gólu, kteří by se uměli tlačit do koncovky. A když vezmu fakt, že příliš nefunguje ani spolupráce mezi zálohou a útokem, tak to potom vypadá tak, jak to vypadá.

Ani obranná činnost není něco, s čím by se váš tým mohl chlubit…
Chyba je rozhodně v defenzivě, ale ve výsledku je to práce všech hráčů. Brankář za to nemůže, pochytá za zápas ještě spoustu dalších šancí.

Odstup od předposlední Chocně činí alarmujících deset bodů. Jak velká je to ztráta?
Pro nás je to obrovské manko, které se nám nemůže v současné situaci povést smazat. Mnoho bodů, které bychom mohli uhrát, nebude.

Do boje o záchranu je namočeno více celků. Cítíte šanci ještě promluvit do této situace, nebo se už jen soustředíte na přípravu mužstva pro příští ročník v nižší soutěži?
Žádnou šanci už rozhodně necítíme. Jedinou snahou našeho mužstva bude důstojně dohrát tento soutěžní ročník a připravit se na další sezonu. Je to smutné, ale pravdivé konstatování. Do této situace jsme se dostali bohužel vlastní hloupostí a tím, že jsme byli důvěřiví a vstřícní k ostatním.

Jak vůbec v takové situaci probíhala zimní příprava?
Probíhala výhradně v domácích podmínkách. Docházka na tréninky byla v rámci možností. Z A týmu chodilo pravidelně osm hráčů, jiní občas přišli z béčka nebo z dorostu.

Přípravné zápasy jste hráli pouze při zimní lize v Novém Bydžově…
To je otázka spíš pro vedení. Každopádně jsme v rámci toho trénovali třikrát týdně, o víkendu se hrály zápasy.

V prvním duelu jara přivítáte Chrudim. Může vás případný bodový zisk namotivovat do další práce?
To se uvidí, co tento zápas přinese. Chrudim bude rozhodně velký favorit, ale my se o úspěch určitě budeme chtít poprat. Jediný problém je, že nás vždycky srazí do kolen první inkasovaný gól a z takové facky se těžko sbíráme.

Souhlasíte s tím, že několik prvních jarních kol může definitivně zpečetit osud vašeho týmu?
To určitě může, ale já se obávám, že náš osud je zpečetěn už dávno, to si nebudeme nic nalhávat.

Budou v dalších zápasech dostávat více prostoru mladí hráči, kteří tak mohou nasbírat cenné zkušenosti?
Myslím, že ano. Už v přípravě s námi sehráli několik zápasů a nevedli si vůbec špatně. Jedná se o tři nebo čtyři dorostence, kteří by na jaře mohli v základní sestavě klidně hrát.

Dokázal byste jmenovat některé mladíky, kteří by mohli být v budoucnu oporami týmu?
Popravdě řečeno, když budou poctivě pracovat, tak určitě mohou být kvalitními hráči v našem mužstvu. Jmenovitě by to měli být Vyleťal a Mareš.

Přípravné zápasy: Nový Bydžov A 0:3, Chlumec n. C. 0:3. Týniště n. O. 1:3 (Koblížek), Dvůr Králové n. L. 1:4 (Karnas), Jaroměř 2:2 (Mlynář 2), Převýšov 2:3 (Tokár, Bergman), Nový Bydžov jun. 4:5 (Krejčík, Mlynář, Bergman, Karnas), Trutnov 0:6, Kunčice 1:4 (Karnas).

Soupiska – brankáři: Václav Cejnar (1982), Milan Pavliš (1990); obránci: Ondřej Vyleťal (1989), Michal Bergman (1986), Petr Krejčík (1974), Josef Voborník (1977), Aleš Hronek (1977), Petr Jiroušek (1978), David Lejp (1987); záložníci: Jarosslav Hlavatý (1989), Jan Koblížek (1986), Ivan Tokár (1972), Jan Mlynář (1985), Jan Cejnar (1986), Jan Bareš (1989), Jakub Horák (1986); útočníci: Petr Karnas (1982), Tomáš Kooš (1988).

Realizační tým – trenér: Ladislav Landa, asistenti: František Mikolanda a Petr Krejčík, vedoucí mužstva: Miroslav Hopko. Ideální sestava: V. Cejnar - Bergman, Vyleťal, Krejčík, Voborník – Mlynář, Koblížek, J. Cejnar, Tokár, Hlavatý - Karnas.