„Zapadl velmi dobře. Je to kvalitní hráč, konstruktivní a silný v osobních soubojích. Má správný charakter, je to vítězný typ, který je schopný strhnout ostatní. Je to přesně ten fotbalista, kterého jsme hledali," říká o Križkovi trenér Luboš Prokopec.

V únoru vyměnil slovenskou Senici za Hradec a do přípravy vtrhl jako velká voda. Kouč Prokopec měl za chvíli jasno: Tohle je chlap, který mi pomůže udělat pořádek v obraně.

Nezklamal se v něm. Križko je typický vůdce, nemá problém s adaptací v novém prostředí. Aklimatizace proběhla bez problémů, kabina ho přijala.

„Postup do první ligy je pro mě velký hnací motor," nabízí svoji motivaci rodák z Ilavy.

Nejvyšší českou soutěž si ohmatal v sezoně 2009/10 v Brně. Odehrál dvacet zápasů, vstřelil jednu branku a pakoval se zpátky na Slovensko do Senice, kde vydržel další tři ročníky.

Hradec ho ulovil jako volného hráče a podepsal s ním kontrakt na 18 měsíců. „Cítím se tady dobře. Chtěl jsem hlavně hrát a to se mi zatím splnilo," mne si ruce osmadvacetiletý stoper.

Hradec má po plichtě v Budějovicích pětibodový náskok na třetí Varnsdorf, cesta do ligy se zdá být umetená. „Konec ještě zdaleka není. Pořád nás čeká jedenáct kol. Ale mít náskok je lepší, než někoho nahánět. To rozhodně," pousměje se Juraj Križko.