Jak se zrodilo vaše nové angažmá?

Fotbal mám stále rád. Kde můžu, tak se na něj jedu podívat, ať už jde o ligu nebo okresní soutěž. Navíc syn Michal, kromě toho, že koučuje, hraje právě ve Lhotě. Byl jsem se tam rád na něj několikrát podívat. Občas se zajdu podívat i na druhého syna, i když ten působí v takové té odborářce. Další věcí bylo, že jsem od května netrénoval, a tak do toho mám zase novou chuť.

Můžete ještě přiblížit svůj příchod?

Docela jsem tam jezdil. Viděl jsem několik zápasů Lhoty doma i venku. Funkcionáře i sponzory znám. Projevili zájem, slovo dalo slovo, a tak jsme se domluvili.

Už vám vedení klubu předneslo své představy pro jarní část?

O těchto záležitostech jsme zatím neměli možnost hovořit. V úterý půjdu před mužstvo, máme první setkání. Jinak, co se týká fotbalu, tak je určitě zájem produkovat dobrou hru pro diváky, kteří ve Lhotě mají tento sport rádi. Jezdí tam i lidé z okolí, třeba různí funkcionáři. Pěkné prostředí a zázemí kolem hřiště je ideální pro různé sportovní debaty. Zkrátka je tu zájem kopat dobrý fotbal.

Povídáte, že jste tým často viděl. Nosíte již v hlavě, na čem potřebuje po herní stránce nejvíc zapracovat?

Zhlédl jsem je v různých sestavách. Osa byla dost často pozměněna, neboť se někteří zranili nebo se z jiných důvodů zápasů nezúčastnili, ať to byl Barbarič, Míša (syn), Jukl nebo další. Koupili třeba Slezáka, a on neodehrál ani jedno utkání, protože se zranil. A podobných případů bylo víc. Každopádně jsem rád, že jsem je několikrát viděl, a tím pádem jsem si udělal obrázek. Musím však ještě všechny fotbalisty nejdřív trochu víc poznat.

Chtěl byste se na jaře s mužstvem v tabulce posunout výš?

Na tohle se těžce odpovídá. Když budeme bodovat, tak budeme stoupat vzhůru. Někdy je výkon dobrý, ale nemusí přijít výsledek podle přání. Na druhou stranu můžete někdy hrát tužku, a body přijdou. Takhle to chodí. Pak se to všechno sčítá. Každopádně myslím, že vždycky je snaha o body a umístění výše. Nechci to však brát jako frázi. Mám prostě radost z každého dobrého výsledku i ze solidního výkonu.

Na kdy jste naplánoval zahájení zimní přípravy?

Rozhodli jsme, že se poprvé sejdeme šestého ledna.