Velmi dobrý výkon předvedl MICHAL ŠMARDA (nar. 31. ledna 1971) také v přípravném utkání proti rodnému Hradci Králové. Nabízel se, aktivně se zapojoval do kombinace, dobře rozehrával a dvakrát včasným zákrokem uchránil klokany od gólového nebezpečí.
V Hradci jste strávil převážnou část své fotbalové kariéry. Z tohoto pohledu jste zápas zřejmě prožíval o něco intenzivněji. Nebo se pletu?
Nic extra v tom nehledejte. Byl to normální přátelák. Jenom některé kluky jsem viděl po delší době, což mě samozřejmě potěšilo.
Jaký dojem na vás udělali „votroci“ na hřišti?
Určitě neodehráli špatný zápas. (Hradec prohrál 1:0 – pozn. red.) Měli jsme sice v jeho průběhu více ze hry, ale do zakončení se přes slušně organizovanou obranu dostávali poměrně těžko. Více to Hradci skřípalo v útočné fázi. Na její vyladění má ale ještě poměrně dost času.
Přesto se už nyní dá síla hradeckého kádru odhadnout. Bude mít na postup do nejvyšší soutěže?
Je pravda, že od léta, kdy jsem klub opustil, se kádr výrazně obměnil. Kluci to budou mít těžký, ale snad to zvládnou. Budu jim držet palce.
Do začátku ligy zbývá osm dní. Už na sobě pozorujete předstartovní horečku?
Jsme momentálně docela unavení. Potřebovali bychom se dostat do větší psychické pohody, trochu si odpočinout a zregenerovat se.
To ještě tolik trénujete?
Máme za sebou řadu přípravných zápasů a trénuje se taky dost.
Neberte to jako urážku, ale není to třeba taky tím, že vám je už sedmatřicet a tělo už náročnou přípravu snáší hůře?
Projevit se to samozřejmě taky může. Ale co se bavíme v kabině, tak i mladší kluci říkají, že toho mají docela dost. Natrénováno máme, ale do mistrovského zápasu bychom potřebovali jít odpočatější. O tom jsem přesvědčen.
Kádr Bohemians doznal v zimě několika změn. Budou k lepšímu?
Nejedná se o žádná zvučná jména. Uvidíme.
Po podzimu máte jen třináct bodů a jste předposlední. Zachránit se určitě jednoduché nebude…
Bude to dřina, ale všichni věříme, že to zvládneme. Důležité bude každé kolo. Nikomu se z ligy nechce, to je jasné. Bude to boj se vším všudy.
Začínáte na hřišti olomoucké Sigmy, která v přípravě ani jednou neprohrála.
Doma bude chtít Olomouc vyhrát, to je jasné. Když nás porazí, odskočí nám v tabulce na deset bodů a bude mít relativní klid. Povinnost zvítězit by ale její hráče zase mohla svazovat. My tam prohrát rozhodně nechceme.
Na podzim jste vstřelili ze všech mužstev nejméně branek (9). Přetrvávala tato bolest i v přípravě?
Bohužel ano. Je to náš největší problém. Góly se nám stále dávají těžko.Koneckonců to potvrdil i zápas s Hradcem.
Na úkor kterého týmu by se Bohemka měla zachránit?
To je úplně jedno. (směje se) Nepřeju to nikomu. Kdo bude lepší, ať se zachrání.