Sedmadvacetiletý Šmerda naposledy působil v Příbrami. Krajní obránce či defenzivní záložník má na svém kontě 40 prvoligových startů. Velkého bojovníka zdobí rovněž slušná technika a kvalitní rozehrávka. „Určitě nám pomůže zvýšit konkurenci v záložní řadě. Zejména na krajích se nyní potýkáme s určitými problémy,“ přiznal trenér Luděk Klusáček. „Celkově se jedná o zkušeného fotbalistu i charakterově velmi dobrého člověka,“ doplnil kouč na adresu nejčerstvější hradecké posily. Sám hráč, který byl v klubu na testech od minulého pondělí, si atmosféru v mužstvu pochvaluje. „V Hradci se mi líbí. Máme ambiciózní tým, určitě se chceme prát o postup.“ Šmerda zatím v černobílém dresu absolvoval jediné přípravné utkání, v Olomouci. „Zápasová zátěž mi trochu chybí, to je pravda. Problém v tom ale nevidím. Každopádně chci podávat kvalitní výkony,“ ujistil.

Sešlo naopak z angažování dalšího mladoboleslavského fotbalisty Jiřího Víta. „Prostě jsme se nedohodli,“ nechtěl celou věc více komentovat generální ředitel klubu Richard Jukl. Ani Jiřímu Vítovi se na otázku, co stálo v cestě vzájemné dohodě, neodpovídalo lehce. „Pro mě osobně je to velké zklamání. Už jsem se v Hradci viděl. Je tu příjemné prostředí i lidi, kteří do fotbalu dělají. S panem Juklem jsme se ale rozhodně nerozešli ve zlém. V jednom z bodů případné smlouvy však nešlo slevit,“ poznamenal Vít. „Doufal jsem, že se Jirku podaří získat. Jednání se táhla dlouho, s realitou se holt musíme smířit,“ poznamenal Klusáček.
Do čtvrtka by rovněž mělo být jasno o osudu Josefa Semeráka; o služby hbitého útočníka stále vehementně usiluje nováček z Krče, první soupeř „votroků“ v boji o mistrovské body. „Jednání stále probíhají. Trenér Šimurka mě v mužstvu chce, nyní už bude záležet pouze na postoji vedení pražského klubu,“ upřesnil fázi vyjednávání o novém angažmá sám Semerák.