Pětadvacet zápasů čekaly Smiřice na první výhru. Možná trochu překvapivě se ji dočkaly proti sedmému Meziměstí, které během celé sezony podává kvalitní výkony. O výhře 2:1 rozhodl ve druhé půli Jakub Vach. „Zasloužené první vítězství si naši hráči nechali na poslední zápas před domácím publikem,“ řekl za domácí celek Václav Tarantík. Smiřice tak navázaly na minulé kolo, v tom dokázaly o bod obrat béčko Slavie. Sestup pro ně však byl jistý už dlouho dopředu.

Krajská soutěž AM Gnol I. A třídy pomalu míří do finiše. V jarní části sezony zbývá odehrát poslední dějství. O umístění na důležitých postech je již rozhodnuto.
Favorité nadělovali. Nový Hradec sezonní derniéru odehrál dle trenéra z donucení

Favorité vítězili

Postupující fotbalisté Třebše B vydřeli vítězství v Lípě nad Orlicí. Stačila jim na to jediná branka. O tu se postaral na konci prvního poločasu Martin Cílek. „Máme za sebou vyrovnaný zápas pro nás se šťastným koncem. Rozhodně jsme to neměli s houževnatými domácími vůbec jednoduché,“ poznamenal hostující kouč Lukáš Michal. Na domácí straně převládalo mírné zklamání. „Stále stejná písnička, pět vyložených brankových příležitostí a na konci zápasu na našem kontě nula. To je potom těžko pomyslet na bodový zisk,“ uvedl vedoucí Lípy Libor Beran.

Středopolař dvorské rezervy Jan Prokůpek (v modrém) se střelecky podílel na dvoubodovém zisku svého mužstva v dramatickém utkání proti Staré Pace.
Osm branek v Bílé Třemešné, čtyřgólový Vysuček. A také pečeť kocbeřského sestupu

Jedenáct branek viděli diváci v Orlické kotlině. Rezerva Slavie tam 8:3 přestřílela Předměřice nad Labem. Blýskla se především dvojice Lán, Havrda. Oba borci zaznamenali v utkání hattrick. „Vyšel nám vstup do utkání a v rychlém sledu jsme vstřelili čtyři branky. Celý zápas jsme měli pod kontrolou a chtěli jsme docílit sté branky v sezóně. To se podařilo Jardovi Linhartovi a my mu tímto děkujeme za příspěvek do kasy,“ zhodnotil vedoucí hradecké Slavie Jan Mukařovský.

Druhé Stežery přivezly jasnou výhru 5:1 z Vamberka. O třech bodech rozhodly už do poločasu, který vyhrály vysoko 4:0. „Utkání rozhodly dvě rychlé branky. Do přestávky jsme přidali ještě další dvě a bylo po zápase. Domácí to ale nezabalili a snažili se hrát až do konce. Chválíme pěkné fotbalové prostředí,“ pověděl sekretář Stěžer Marcel Tuček.

NEDAŘILO SE. Hráči hradecké Slavie mají za sebou týden se dvěma porážkami.
Černý týden Sešívaných. Smiřice až na 25. pokus slavily premiérou výhru v sezoně

Opočno doma remizovalo s Českým Meziříčím 2:2. Druhý bod si připsalo za zvládnutý penaltový rozstřel. Hejtmánkovice s Kosičkami hrály po 90. minutách 3:3, nakonec však vybojovaly bonusový bod po penaltách. Javornice proti Malšovicím potvrdila roli favorita a před solidní diváckou návštěvou vyhrála 4:2.

JAKO I. B třída, skupina B – 25. kolo:

Slavia Hradec Králové B – Předměřice n. L. 8:3 (5:1). Branky: Lán 3, Havrda 3, Linhart, Mukařovský – Neradílek 2, Žoch. Javornice – Malšovice 4:2 (2:0). Branky: Krejčí, Nosek, Jak. Kráčmer, Kovaříček – Krejčí, Libřický. Vamberk – Stěžery 1:5 (0:4). Branky: Žák – Tuček 2, Halberštát, Paulů, Tušic. Hejtmánkovice – Kosičky 3:3 (3:3), na penalty: 4:2. Branky: Schubert, Bartoš, Holub – Ma. Stránský 2, Schovanec. Smiřice – Meziměstí 2:1 (1:1). Branky: Melichárek, Vach – Mucha. Lípa nad Orlicí – Třebeš B 0:1 (0:1). Branka: Cílek. Opočno – České Meziříčí 2:2 (2:0), na penalty 4:3. Branky: Brožek z pen., O. Přibyl – Baše, Fiala z pen.