Za chladného počasí skončil duel starších dorostenců bezbrankovou remízou. „Votroci“ doplatili na žalostnou koncovku zbytečnou ztrátou dalších dvou bodů. Ze čtyř podzimních domácích zápasů jich je však již šest.

Mladší dorost přišel o těsnou výhru až ve třetí minutě závěrečného nastavení.

STARŠÍ:
FC Hradec Králové – Bohemians Praha 1905 0:0.
FC Hradec st. dor.: Holý – Žák, Klouda, Kábrt, Ramba – Pártl (61. Šimon), Chromek, Novotný, Braun - Voltr, Korba (55. Frňka).
V úvodu hrozili domácí především ze standardních situací, ale obrana Pražanů byla vždy na místě. V 8. min. prokázal svoje kvality hostující Nešpor, jenž unikl po pravé straně, ke skórování vybídl Čecha, ale brankář Holý byl proti. Vzápětí se musel předvést i strážce branky „klokanů“ Prokeš, když kryl nebezpečnou střelu Chromka.
Ve 12. min. měl gól na hlavě Klouda, mířil však nad. Na konci první čtvrthodiny Pařízkovu střelu ze třiceti metrů Holý neudržel a byl z toho roh. Po jeho rozehrání byl před hradeckou brankou pořádný závar, míč však v domácí síti naštěstí neskončil.
Ve 23. min. vyšel hostům další rychlý brejk, který zakončil Fadrný, ale Holý stačil jeho pokus vyrazit na roh. Poté mohl otevřít skóre Korba, ale hlavou mířil vedle levé tyče.
Ve 31. min. měli Bohemians další dobrou příležitost, když trestný kop Veverky vyrazil Holý jen k nohám Ježdíka, ale ten netrefil takřka zcela odkrytou hradeckou branku. V závěru poločasu nevyzrál Pártl na gólmana Prokeše, Voltrova hlavička se mezi tři tyče nevešla.
Druhý poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl. „Votroci“ měli sice územní převahu, jejich útoky však končily vesměs na hranici velkého vápna, a když už se někdo odhodlal ke střele, vše končilo nad Prokešovou brankou. Za zmínku stojí trestný kop Novotného a dva nadějné pokusy Ramby, se kterými si gólman Bohemky poradil.
Deset minut před koncem zahrával po faulu na Kloudu přímý kop Braun, ale Prokeš byl opět na místě. Závěr zápasu „votroci“ nezvládli takticky a hráči Bohemians si bezbrankovou remízu bez větších problémů pohlídali.
Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové st. dor.: „Když nedáme gól, a šance na to byly, nemůžeme naplno bodovat. Tento zápas jsme prostě měli vyhrát, i když i soupeř měl pár možností. V naší sestavě byli i dva hráči, kteří byli přeřazeni z B staršího dorostu, a to Chromek a Šimon. Oba určitě nezklamali, ale na nějaké hodnocení je příliš brzy. Mrzí mne i to, že jsme v posledních dvaceti minutách upustili od kombinační hry a zbytečně jsme nakopávali míče.“

MLADŠÍ:
FC Hradec Králové – Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0).
Branka Hradce: 29. Tichý. FC Hradec ml. dor.: Koubek – Novák, Petrášek, Hock, Zelený – Doležal (51. Hofman), Kopáč (68. Dvořák), Krolop, David – Faltus (63. Nágl), Tichý.
Jaroslav Kratochvíl, trenér FC Hradec Králové ml. dor.: „O konečné remíze rozhodla v 83. minutě naše nedisciplinovanost v obranné fázi. Naprosto zbytečně jsme ztratili dva body. Mrzí i některé neproměněné šance.“

Jan Skalička