„Ten první gól beru na sebe. Otřásl s námi. Byla to moje chyba, i když nešťastná," chlapsky přiznal Chleboun.

Páteční porážka 0:4 vypadá hodně hrozivě. Zasloužili jste si ji?
Ne, je to pro nás další krutý výsledek. Do 80. minuty jsme Jablonci byli vyrovnaným soupeřem. Herně jsme domácím stačili. Měli jsme i víc šancí, jenže jsme je špatně 
realizovali. Provází nás to už delší dobu. Vždyť branku jsme nedali tři zápasy.

Co s tím?
Nemá smysl se v tom babrat a utápět. Jasně, chyby si musíme vyříkat, dostáváme zbytečně moc branek. Ale teď 
půjde do tuhého. Předchozí zápasy jsou už za námi.

Asi jste zaznamenal, že trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý měl pro vás i přes výsledek 0:4 jen slova chvály.
Stejně jako před týdnem pan Lavička. (povzdechne si) Je to hezký, ale my si za chválu nic nekoupíme. Když nám po každé porážce trenér soupeře vysekne poklonu, jen nám to k prdu. My potřebujeme body!

Jak moc ovlivnila utkání neproměněná šance Daniela Trubače po pár desítkách vteřin hry?
Nemyslím si, že by nás to poznamenalo. I potom jsme hráli dobře, ale jednoznačně potřebujeme vstřelit první gól. Jakmile se nám to  proti Slovácku a Bohemce povedlo, tak jsme vyhráli. Když se dostane do vedení soupeř, vychází z organizované defenzivy a my máme problém otáčet zápasy, protože jen málokdy jsme schopní vstřelit dvě branky. 
I když s Jabloncem jsme dva regulérní góly dali, bohužel ani jeden Davidovi Vaněčkovi rozhodčí neuznal… Každopádně se nad tím musíme zamyslet a na koncovku se v tréninku zaměřit.

První branku jste nešťastným odkopem připravil Jánu Gregušovi. Co se  tu chvíli stalo?
Do vápna šel centr z lajny, Greguš to v první chvíli netrefil nebo míč předběhl, trefilo mě to přímo do nohy a odrazilo se to zpátky k němu. Beru to na sebe, byla to moje chyba, i když nešťastná. Gól 
s námi otřásl. V druhém poločase jsem to mohl odčinit, měl jsem dva momenty, kdy jsem mohl vstřelit gól, ale nepovedlo se to.

V závěru utkání jste dvakrát inkasovali. Zničilo to jinak slušný dojem z vaší hry?
Stoprocentně. Prohrát 0:2 je něco jiného než 0:4.  Lidi si pak myslí, že to byl jednoznačný zápas. Přitom to vůbec nebyla pravda. Náš výkon to degradovalo. Sami jsme si ho znehodnotili. Taky jsme si to pěkně za tepla v kabině vyříkali. Takový výpadek v závěru je nepřijatelný.

V neděli vás čeká zápas s Příbramí, který v boji o záchranu nutně potřebujete zvládnout. 
Už jste v myšlenkách u něj?
Po Jablonci jsme byli hodně skleslí, ale přes víkend jsme si vyčistili hlavy a už se koncentrujeme výhradně na Příbram. Zajímá nás jenom to, jak ji porazit. Do konce ligy zbývá ještě sedm zápasů, musíme z nich vytěžit maximum. Věřím, že se to povede, kádr na to jednoznačně máme!