Zklamání musí být určitě velké. Proč tým v Sokolově neobstál?
Mrzí to moc. Mě o to víc, protože první inkasovaný gól padl po mé chybě. Špatně jsem vyběhl a domácím usnadnil jít do vedení.

Západočeši byli v prvním poločase aktivnější. Čím si to vysvětlit, když na rozdíl od vás de facto o nic nehráli?
Neřekl bych, že by měli výraznou převahu. Jenom na nás chytře čekali na vlastní polovině a po dlouhých balonech za obranu podnikali nebezpečné výpady. V prvních deseti minutách jsme byli lepší my. Velkou šanci měl hlavně Dvořák, který však před prázdnou brankou o centimetry na míč nedosáhl. Zápas by se pak zcela určitě vyvíjel jinak. Je ale pravda, že Sokolov byl v šestnáctce mnohem důraznější. Jak už jsem řekl, zápas asi rozhodl první laciný gól.

Ve druhé půli jste se zvedli, ale z územní převahy toho mnoho nevytěžili…
Chtěli jsme se vrátit do zápasu. V kabině jsme si řekli, že by to mohlo být posledních pětačtyřicet minut, kdy hrajeme o ligu, a že do toho dáme všechno. Snaha byla velká, ale bohužel až na nastřelenou tyč a šanci Hašlera jsme se k ničemu vážnějšímu nedostali. Sokolov si hrál neustále to svoje, čekal na brejky a z nich pak hrozil. Tímto způsobem porazil nejen nás, ale i další týmy ze špice tabulky.

Jak citelná byla absence nejlepšího střelce mužstva Václav Pilaře?
Kdyby hrál, naše šance uspět by byly mnohem větší. Vašek nás na jaře gólově táhl a navíc by na soupeřovu obranu platil svou rychlostí.

V kádru soupeře se to hráči, kteří dříve působili v Hradci Králové, jenom hemží. Byl zápas z tohoto pohledu extrémně vyhecovaný?
Kluci se určitě snažili ukázat v co nejlepším světle. Každopádně nám to sportovním způsobem chtěli vrátit, ale třeba Duchnič s Poděbradským zahráli velmi dobře.

Na kdyby se nehraje. Ale kdybyste v Sokolově uspěli, šance na postup by před posledním kolem byly značné. Překvapilo vás, že třeba Slovácko prohrálo ve Fulneku a Příbram doma jen remizovala s Ústím nad Labem?
Tyto výsledky jenom potvrdily, že žádný tým ze špice neměl na jaře stabilní formu. Je to škoda. Ještě máme před sebou Třinec, v tabulce chceme skončit co nejvýše. Potom se uvidí, co bude v příští sezoně. Znovu budeme chtít hrát o postup, to je jasné. Protože do Hradce první liga patří.