Měl nakročeno možná i do základní sestavy FC Hradec Králové, pod novým koučem Jiřím Plíškem se mu v přípravě dařilo, ale nešťastný souboj v utkání s Bohemians 1905 mu krutě přerušil fotbalové sny.

Tomáš Malinský po celkem nevinně vypadajícím střetu ucítil velkou bolest v koleně.

Diagnóza? Ošklivá.

Přetržený křížový vaz a minimálně půl roku bez fotbalu. Rychlonohého ofenzivního fotbalistu čeká operace.

„Čeká mě dlouhá doba bez fotbalu, ale doufám, že čas návratu bude co možná nejkratší," říká Malinský v rozhovoru pro oficiální stránky klubu.

Vážně se zranit na začátku sezony. Může se fotbalistovi stát něco horšího?
Je to nepříjemné. Přetržený křížový vaz je pro fotbalistu to nejhorší zranění. Ve středu jsem byl na posledním vyšetření a já jen doufám, že se vše rychle „spáchá" a budu moci začít rehabilitovat. Doufám, že vše dobře dopadne a co nejdříve se vrátí do tréninku.

Znáte prognózu, kdy by to mohlo být?
Zatím ne. Jen vím, že to bude dlouhá doba. Nyní se připravuji na operaci a od toho se bude odvíjet spousta dalších věcí. Doufám, že ten čas návratu bude co možná nejkratší. Jsem si ale vědom, že nic nesmím uspěchat. Chci být při návratu stoprocentně zdráv a připraven, abych byl pro tým platným hráčem.

V přípravě se vám dařilo, trenér Plíšek byl s vašimi výkony spokojený, možná s vámi počítal i do základní sestavy. Neříkáte si, že máte pech?
Z mého zranění určitě nemá nikdo radost. Komukoliv se to přihodí,  vždycky se jedná o špatnou věc. Ale nedá se nic dělat. V přípravě se mi dařilo a měl jsem z ní velmi dobrý pocit. Nastoupil nový trenér a mně přišlo, že  vše jde dobrým směrem. Bohužel přišlo zranění, se kterým se budu muset poprat.

Vybavujete si osudný moment?
Bylo to v zápase s Bohemians 1905. Naskočil jsem v 60. minutě a po 15 minutách jsem ve sprintu podstoupil souboj. Soupeř mně podrazil zezadu nohu a má levá natažená noha se mi svezla po balonu. Slyšel jsem a cítil jen, jak v ní luplo. Hned jsem viděl, že koleno je nějaké divné. Zkusil jsem se rozeběhnout, ale koleno šlo na druhou stranu, tak jsem věděl, že je to špatné. V hlavě mně hned probliklo, že to může být křížový vaz, což se bohužel potvrdilo.

Zaskočila smůla i vaše kamarády a známé, co vám fandí?
Všichni jsou z toho zklamaní, ale zároveň mi přejí brzké uzdravení. Rodina mě povzbuzuje snad dvakrát tolik. Nyní na ni budu mít více času (smutně se usměje).

Vaši spoluhráči budou potřebovat v úvodu ligy, kdy je čeká několik těžkých zápasů, podporu v hledišti. Budete i vy na stadionu?
Rozhodně. I pan Plíšek mi sdělil, že chce, abych byl i přes mé zranění součástí týmu a abych byl stále v kabině. Musím být pozitivní.   (šp, int)