V utkání fotbalové PromePro IT III. třídy Cerekvice – Ohnišťany (8:6) domácí Martin Bělina vstřelil tři branky, čímž výrazně přispěl k výhře svého týmu. Okresní fotbalový svaz ho za to zvolil borcem uplynulého kola.

Zažil jste již někdy zápas, který skončil takto divokým skóre 8:6?
Podobné zápasy se odehrávají spíše v nějakých žákovských kategoriích. Bohužel poslední dobou máme trochu problémy s obranou a občas dostáváme na můj vkus hodně gólů. Naštěstí v útoku jsme docela produktivní, takže to pak může skončit takovýmto výsledkem.

Kdy a kolik branek jste nejvíce vstřelil v jednom střetnutí?
Určitě to bylo někdy v žácích. Ale co se týká poslední doby, tak se mi povedlo někdy před pěti lety, kdy jsem hostoval ve Velichovkách, vstřelit pět branek kunčickému béčku.

Vaše tři branky pomohly k výhře nad Ohnišťany. V jakém časovém sledu góly padly a jak  jste se prosazoval?
První gól jsem dal po jednom z prvních útoků, znamenal vedení 1:0. Další dva zásahy jsem naopak zaznamenal ve druhém poločase okolo 75. minuty a bylo z toho vedení 7:5, respektive 8:5. Všechny tři góly padly po vydařených akcích.

Měl jste i další šance?
Téměř v každém utkání se do nějaké šance dostanu. V tomto duelu se mi docela dařilo, takže za hlavního spalovače byl tentokrát někdo jiný.

Jaká atmosféra byla v domácí kabině po první půli, kdy jste vedli 5:4?
Atmosféra v poločase byla docela napjatá, což se nechá pochopit. Hráli jsme doma, ve 30. minutě jsme vedli 5:2 a měli další tutovku na 6:2, ale nedali jsme ji. Z následného protiútoku jsme inkasovali a do poločasu ještě jednou. Takže o přestávce bylo v kabině docela dusno.

A po zápase?
To už byla samozřejmě úplně jiná atmosféra. Euforie a pocit zadostiučinění, jelikož na podzim jsme v Ohnišťanech prohráli po dost nešťastném sledu událostí. Neuznaný gól pro údajný ofsajd a červená karta pro našeho kapitána, o kterého jsme navíc přišli na šest zápasů. Takže jsme strašně moc chtěli vyhrát.

V letošním ročníku jste zaznamenal již devatenáct zásahů a ztrácíte jen tři na vedoucího Kutu z Dobřenic. Jak zatím hodnotíte svoji střeleckou produktivitu?
Na podzim se mi moc nedařilo i proto, že jsem nedoléčil zranění kolene a hrál tak nějak na pětaosmdesát procent. Na jaře je to lepší, daří se mně a hlavně celému týmu. Nepochybně mi pomohlo, že se nám vrátil kapitán a jeden dlouhodobě zraněný hráč. Především příchod jednoho velice kvalitního útočníka pomáhá mojí produktivitě i celému týmu.

Přibližte vaši kariéru.
Celý můj fotbalový život je spojen s klubem TJ Sokol Cerekvice, kde jsem vyrůstal od žáčků a působím tam dodnes. Pouze dorostenecká léta jsem strávil ve Slavii Hradec, na což velice rád vzpomínám. I přes četné nabídky jsem byl pouze na několika málo hostováních.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?
Fotbalový cíl jsem si splnil v loňském roce, kdy jsme dokázali postoupit do třetí třídy. V letošním roce bylo cílem tuto soutěž udržet a hlavně předvádět atraktivní fotbal pro diváky. Dá se říct, že na jaře se nám to daří naplňovat. Snad nám herní projev a střelecká produktivita ještě nějaký ten zápas vydrží.

Kam byste čtenáře pozval na fotbal o víkendu?
Rozhodně do Nového Města nad Cidlinou, kam zajíždíme s týmem. Budeme se snažit nějaký bod přivézt. Zajímavý by mohl být duel v Hlušicích, kde se představí Dohalice, nebo v Ohnišťanech, kam přijede Boharyně.

Lubomír Douděra