Jsou poslední, na kontě mají nula bodů. Naproti tomu Hradec vévodí tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s plným počtem. Vyhrál všechna čtyři utkání.

Může se zdát, že soupeř z Vyšehradu bude pro rozjeté Votroky snadnou kořistí, ale jsou tu mnohá varování, která musí přinutit tým kouče Zdenka Frťaly, abyv zápase začínajícím v 18 hodin jel naplno.

„Nesmíme podlehnout pocitu, že jsme porazili Žižkov a týmy sem přijedous poraženeckou náladou. Musíme být v pohotovosti,“ nakázal trenér.

Bohuslav Pilný
Trenér Pilný o Holešovi: Dělá maximum, trénoval i zraněný

Důvodů k ostražitosti je vícero. Tím prvním je, že postavení Slavoje mírně klame. Kvůli koronaviru zatím odkopal pouze dva zápasy, a to velmi složité. Prohrál pražská derby s Duklou i Žižkovem, dvěma týmy bažícími po postupu do nejvyšší soutěže.

„Zápasy byly diametrálně odlišné, co se týče způsobu hry i jmen, která nastoupila,“ popsal Frťala.

Zadruhé jsou tu zajímavé postavy na vyšehradské soupisce: někdejší Votrok a exreprezentant Milan Černý, ostřílení Milan Nitrianský, Tomáš Jablonský či Vojtěch Hadaščok. V kádru je také mladík Milan Králíček, jenž nedávno utekl z Hradce do Liberce. Slovan ho nyní poslal do Prahy na zkušenou.

Vedle toho má Vyšehrad nového kouče, rovněž už protřelého Romana Nádvorníka, kdysi asistenta v Hradci Králové.

Martin Holec.
Naše ambice? Postup do divize, svěřuje se fotbalista Bydžova Holec

„Nový trenér na nás bude připravený, byli bychom rádi, aby se neopakovala podobná nejistota jako proti Chrudimi,“ připomněl Frťala zápas, který se mužstvu jako jediný přes výhru příliš nepovedl.

Jinak je to zatím slušná jízda. Naposledy na Žižkově si Hradečtí poradili i bez důležitých hráčů Adama Vlkanovy, Františka Čecha, Roberta Jukla či Daniela Vašulína. Nyní by měl mít kouč zase větší výběr, i když jistý je návrat pouze u Jukla.

„V základu může nastoupit jen jedenáct kluků, konkurence a kvalita se tady zvýšily,“ pochvaloval si kouč. „Jeden druhému fandíme, nikdo není zapšklý,“ dodal.

Snad se to ukáže.