„Náš přístup byl špatný,“ zopakoval několikrát do houfu novinářů. Po očku přitom sledoval jak nadšený stadion oslavuje vítězství „votroků“ 2:1.

„My jsme si tady nezasloužili vyhrát. Přijeli jsme sem jako na výlet a uvědomili jsme si to až v poločase. Překvapilo mě, jak jsme byli pasivní,“ pokračoval Sionko.

Slova se mu hledala těžko, protože výkon týmu v rudém nebyl hlavně v prvním poločase hodný mistra. Chyběl pohyb i větší agresivita. „Je to v hlavě každého hráče. Jestli si někdo myslí, že když jsme vyhráli titul, tak to půjde samo, tak se mýlí,“ pálil do vlastních řad Sionko, který byl nejaktivnějším hráčem letenského mužstva.

Třiatřicetiletý český reprezentant však byl ve své snaze osamocen. Snad jedině slovenský „tank“ Kucka snesl ještě přísnější měřítko. Hradečtí byli herně lepší a zaslouženě se ujali Rezkem vedení.

Sparta hrála to, co jindy – hodně opatrný fotbal. Na hrotu se mnohdy pohyboval osamocený Bony Wilfried. Že by příliš defenzivní taktika? „Ne, jednoznačně to bylo v přístupu. Nechci snižovat výkon Hradce, hrál dobře, ale tady bychom měli vyhrát. Pokud každý nepodá stoprocentní výkon, budeme prohrávat i jinde,“ povídal Sionko.

Po přestávce se výkon Sparty zvedl. Vedle Wilfrieda se do útoku postavil urostlý Kamerunec Kweuke, jenž nahradil nevýrazného Hohenedera. „Dokázali jsme vyrovnat, ale zase jsme inkasovali po krásné střele. Pak už jsme se nezvedli. Ale ono to začalo už tím prvním gólem. Kdybychom měli odpovídající přístup, tak by se Hradec neměl dostat do žádné šance,“ poznamenal Sionko.

Po vítězství v Superpoháru nad Plzní a v předkole Ligy mistrů v lotyšské Liepaje přišla pro letenského mistra nepříjemná facka. „Doufám, že se z toho poučíme a příští zápas bude úplně jiný. Osobně jsem z toho dost zklamaný,“ přiznal.

Stejně jako v minulém roce se potvrdila skutečnost, že jakmile nehraje tvrďák Tomáš Řepka, výkon týmu prudce klesá. „Nechci spekulovat. Samozřejmě že Tomáš chybí, je to persona a osobnost na hřišti. Vždycky ale nebudeme hrát s Tomášem, s tím se musíme umět vyrovnat,“ nevymlouval se Libor Sionko na absenci kapitána.

Na poslední otázku, zda ho překvapil výborný výkon Hradce jen odvětil: „Hlavně jsme nemile překvapili my!“