Situace Hradce Králové mu lhostejná není. „Pořád věřímv záchranu,“ říká hráč, který prošel zahraniční štace ve Wisle Krakov, bulharském Plovdivu či kazašském Pavlodaru. V české lize pak působil v Teplicích a právě v nedělním duelu s tímto týmem byl střídán už po 35 minutách.

Po nepovedeném zápase s Teplicemi došlo ke změně na trenérském postu. Dvojici Frimmel a Pilný nahradil Karel Havlíček. Co říkáte na tuto výměnu?
Byly to především naše výsledky v zápasech, které nebyly ideální. Vedení o této změně rozhodlo a my hráči to musíme respektovat, pořádně makat a v posledních utkáních se pokusit ligu zachránit.

Jaká je podle vás příčina špatných výsledků, které vás upoutaly na sestupovou příčku?
Výkonnost v řadě zápasů nebyla úplně tak špatná. Některá utkání jsme odehráli dobře, ale když už jsme nějaký gól dali, tak to haprovalo vzadu a opačně, když jsme udrželi nulu, tak jsme zase nebyli schopni vstřelit gól. A ty body nám teď chybějí. Málokdy se nám to ve hře sešlo tak, aby z toho byly tři body.

Před sebou máte poslední tři utkání. Doma přivítáte Slovácko a Bohemians, mezitím jedete na Spartu. Věříte, že by k záchraně mohlo stačit šest bodů?
Uvidíme, jestli to bude stačit. Teď už to nemáme ve svých rukou. Do každého z posledních tří zápasů musíme jít s tím, že už není kam uhnout a hrát tak, že bereme jen tři body. Každá výhra bude zlatá. Pořád tomu věřím, že teď porazíme Slovácko a záchrana bude reálná.

Co musíte v přístupu a ve hře změnit, abyste v sobotu doma Slovácko porazili? Na Malšovickém stadionu jste z devíti zápasů získali jen dva body a 571 minut nevstřelili gól…
Jednoznačně musíme zahrát lépe než proti Teplicím, kdy jsme hráli špatně. Každý z jedenácti hráčů, který půjde do zápasu se Slováckem, musí ze sebe vydat maximum a odevzdat vše, co v něm je. Každý musí začít od sebe, soustředit se na svůj výkon, zahrát, jak nejlépe umí a udělat všechno pro tým. Jedině tak můžeme uspět.

S Teplicemi byl hlavně v první půlhodině výkon celého mužstva katastrofální. Vy jste byl už ve 35. minutě střídán. Patříte mezi zkušené hráče, nebyla to pro vás potupa?
Vůbec ne. Trenéři chtěli naši hru změnit. Nebylo to asi jen o mně, bylo to o víc hráčích, protože nám tam snadno procházeli. Tak jsem svoje střídání bral. Zápas byl pořád bez gólů a já věřil, že střídání může kluky nakopnout. Druhý poločas už byl z naší strany lepší a škoda naší neproměněné šance v jeho úvodu… Každopádně jsme domácí zápas nezvládli, což je špatně.

V zimě jste se vrátil do Hradce jako velká posila. Fanoušci i trenéři na vás měli velké nároky, brali vás jako spasitele, který pozvedne hru celého mužstva. Jak vy vnímáte svoji roli?
Nevnímal jsem se jako spasitel. Považuju se za jednoho hráče z týmu. Klukům jsem přišel pomoct. Trenéři i vedení klubu mě v zimě chtěli a přišli s tím, jestli bych jim nepomohl. Já se snažil dělat maximum na každém tréninku i v každém zápase. A jestli to teďs Teplicemi nebylo ono, takový je fotbal. Já se beru tak, že jsem jeden z hráčů. Ale osud hradeckého fotbalu mi není lhostejný. Kdyby se záchrana nepodařila, tak budu hodně zklamaný.