V přípravě přichází první složitý test, pravá zkouška fotbalových dovedností. „Votroci" dnes na umělé trávě v areálu hradecké TJ Slavia v Orlické Kotlině vyzvou od 13 hodin na střet pátý tým Gambrinus ligy – ambiciózní Mladou Boleslav s tvrdým koučem Karlem Jarolímem!

„Mám v paměti, když byl ve Slavii a slavil s ní velké úspěchy. Tenkrát hráli nadčasový fotbal, v naší lize byli nejlepší. Myslím, že pod ním bude Boleslav úspěšnější než doposud," říká hradecký kouč Luboš Prokopec.

Jarolíma chválí, má k němu respekt, ale to je tak všechno. „Mně je jedno, kdo stojí na druhé lavičce. Nic to pro mě neznamená. Pro mě je důležitější, že hrajeme s kvalitním týmem, který patří mezi nejlepší čtyři celky v Česku."

Herní kemp 
v Modré odpadá
Na plánované soustředění do Modré u Teplic, které se mělo uskutečnit v polovině února, „votroci" nakonec nevyrazí. Soupeři z Německa odřekli přípravná utkání a tým se tak bude připravovat v domácích podmínkách. Náhradou bude zápas s týmem druhé bundesligy Dynamem Drážďany, které se odehraje 1. února v Německu. 

Konfrontace s Mladou Boleslaví bude užitečná v mnoha směrech. Prokopec si vyzkouší nové hráče, ortel vyřkne nad srbským stoperem Milanem Gajičem který je v Hradci na zkoušku.

„Poločas bude hrát, pak uvidíme," přibližuje své záměry.

Ideální sestavu, kterou si vymodeloval, ale musel pozměnit.

Odkládá se totiž premiéra Jana Hableho, posily z Ostravy. Na středečním tréninku se po střetu s Emirem Halilovičem zranil. Ostrý souboj odnesl kotník.

„Bude nějakých čtrnáct dní mimo hru," kaboní čelo trenér. „Je to pro nás komplikace. Honzu jsme přiváděli s určitým záměrem, plánovali jsme ho vyzkoušet. Bohužel se to musí odložit. Ale zase si vyzkoušíme jiné varianty."

Třeba s Jaroslavem Zeleným jako štítovým záložníkem.

„Na tréninku se na tomto postu jevil velmi dobře. Teď zjistíme, jestli mu to bude sedět i v zápase," říká Prokopec.

Jeho záměr je jasný. V základní sestavě by rád našel místo pro Tomáše Čermáka, který přišel jako konkurence Jiřího Poděbradského na pozici levého obránce. Obzvlášť poté, co velmi zaujal v duelu s Opavou. Borce ze Senice tak vyzkouší na levé straně středové řady, na původním místě Zeleného.

Kromě Hableho do zápasu s Mladou Boleslaví nenastoupí ani Marek Kulič, který má lehce natažený sval. Stejně tak další útočník David Vaněček, který se dostává z virózy.

Předpokládaná sestava FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Plašil, Poděbradský – Janoušek, Zelený – Halilovič, Malinský, Čermák – Dvořák.