V uplynulém ročníku I. A třídy získali 61 bodů při skóre 76:19. I proto mohl být kouč MILOŠ KOBLÍŽEK navýsost spokojen.

Mužstvo jste převzal před rokem a suverénně s ním postoupil do krajského přeboru. Co pro vás osobně tento úspěch znamená?
Velice si toho vážím. Sezonu hodnotím kladně a myslím, že uplynulý rok byl pro libčanský fotbal úspěšný. S vedením klubu jsme se dohodli na další roční spolupráci, takže jsem spokojen.

Kde vidíte hlavní příčiny postupu?
Po mém nástupu jsme si s hráči stanovili pravidla, která budeme dodržovat. Řekl bych, že kluci poměrně brzy pochopili, kudy půjdeme. Jde o disciplínu, vzájemnou úctu, důvěru a poctivý přístup k fotbalu samotnému. Myslím, že se vydařila i zimní příprava. Nesmírně důležité bylo, že se v mužstvu vytvořila výborná parta, která po celou sezonu táhla za jeden provaz. Já osobně jsem dostal od výboru absolutní volnost a důvěru, což mi ohromně pomohlo. Další příčina? Milan Šimek – je to výborný psycholog.

Takže se vám s trenérským kolegou muselo výborně spolupracovat…
Jsem rád, že je Milan mým asistentem. Na začátku jsme měli určitou vizi a dá se říci, že po roce působení u mužstva se naše cíle staly skutečností. Naše spolupráce je na dobré úrovni, vždyť za celý rok jsme neměli žádný konflikt, a to je fajn.

Velkou oporou v průběhu celé sezony byl brankář Tošovský, který vychytal spoustu zápasů a měl asi největší podíl na postupu. Souhlasíte?
Naprosto. Tošovský byl po celou sezonu velkou oporou našeho týmu. Ve třinácti zápasech udržel čisté konto a v řadě utkání nás v důležitých okamžicích dokázal podržet. Nutno také podotknout, že mužstvo po většinu soutěže dobře bránilo.

Kteří další hráči patřili k tahounům?
Všichni hráči mají zásluhu na našem úspěchu. Přesto vyzdvihnu Rensu, Černého a Semeráda. Nesmím zapomenout na našeho nejlepšího střelce Jelínka, který dal 28 branek, což je pořádná porce. Myslím, že máme solidně poskládaný tým. Tvoří ho starší zkušená a střední generace, nechybí ani dravé mládí. Někteří by ale měli více chtít.

O vaše hráče bude jistě zájem z jiných klubů. Podaří se je udržet? Některým končí hostování…
Pokud mám zprávy, tak zatím nikdo neodchází, což je jistě potěšitelné. Může se ale stát, že někdo přeci jen odejde. Šlo by ale maximálně o jednoho či dva hráče. Je mi jasné, že někteří mají lepší nabídky z jiných klubů. Osobně si tuto situaci nepřeji, ale když nastane, nedá se nic dělat. Jsme amatérský klub.

Počítáte s posílením kádru?
Jak už jsem řekl, moc bych si přál, aby stávající kádr zůstal pohromadě. Máme slušnou kmenovou základnu, přesto bych si přál, samozřejmě jako každý trenér, mužstvo posílit. Máme rozjednané dva hráče. Uvidíme, jak dopadnou následná jednání. Také se budou vracet hráči z hostování, kteří by se měli zapojit do přípravy.

Hrát krajský přebor určitě nebude tak snadné jako I. A třídu. Vše bude náročnější a kvalitnější. Uvědomujete si to?
Krajský přebor pro nás bude velkou neznámou. Do soutěže půjdeme s pokorou, nikoliv však se strachem. Soupeři budou určitě kvalitnější a fotbalovější, což by nám mělo vyhovovat. Do jaké míry se naše představy naplní, ukážou až samotné zápasy. Kádr svoji kvalitu má.

Kdy se začnete připravovat na novou sezonu?
Začínáme 9. července turnajem v Roudnici. Poté budeme třikrát týdně trénovat, o víkendech máme přáteláky. Krajský přebor začíná 13. srpna, takže na přípravu mnoho času není, ale to máme všichni stejné. Na soutěž se chceme připravit co nejlépe. Hodně důležité bude, aby vše klapalo, jak má.

Z vašich slov vyplývá dobré rozpoložení. Je evidentní, že jste v Libčanech spokojený…
Rád bych poděkoval předsedovi oddílu Janu Schejbalovi a všem jeho spolupracovníkům za vytvořené podmínky. Dík patří všem hráčům, mému asistentovi Milanu Šimkovi a celému realizačnímu týmu. Nesmím zapomenout na naše skvělé fanoušky, kteří nás po celou sezonu vydatně povzbuzovali a mají velký podíl na postupu. Je mi jasné, že krajský přebor bude o něčem jiném, přesto věřím, že se v něm neztratíme.

Jan Skalička