Fotbalový MOL Cup (Pohár FAČR) měl o víkendu na programu zápasy předkola, do kterého zasáhl i trojlístek mužstev z královéhradeckého okresu. Postup slavily týmy Kratonoh a favorizované Olympie Hradec Králové.

Kratonohy - Ústí n. O. 2:0

Václav Pišta, trenér Kratonoh: „Úvod prvního soutěžního utkání sezony nám vyšel na výbornou, kdy se po zblokované střele Kořínka prosadil Jošt. Poté jsme byli aktivnější, častěji měli míč na kopačkách, ale druhý gól nepřicházel, a tak o sobě začínali dávat vědět hosté, dostali se do několika slibných šancí, které jsme jim darovali nepřesnostmi v rozehrávce a prohranými souboji. Druhý poločas byl na šance vyrovnaný, v herním projevu jsme byli lepší. Rozhodl druhý gól, kdy Kořínek důsledně dohrál souboj o míč s hostujícím brankářem a odražený balon poslal střídající Fidra lobem do prázdné branky. Poté už soupeř rezignoval a zápas se v klidu dohrál, i když v 89. minutě trefili hosté z přímého kopu tyč. Duel měl dobré tempo z obou stran, my jsme zaslouženě zvítězili po velmi dobrém výkonu celého mužstva."

US Praha - Olympia Hradec 1:5

Jan Kraus, trenér Olympie Hradec Králové: „Výsledkově jsme utkání zvládli. Po herní stránce to nebylo úplně ono. Na hráčích bylo znát, že jsme ještě v přípravě na novou sezonu."

Nový Bydžov - Chrastava 1:3

Michal Blažej, hrající trenér Nového Bydžova: „Na některé naše hráče možná lehce dopadla nervozita, neboť v první půli jsme měli hlavně ve středu hřiště více zbytečných ztrát, hráli jsme i na zbytečně vysoký počet dotyků. To byly atributy, v nichž nás soupeř přehrával a dostával se do rychlých přečíslení. Vynikal především Jiří Štajner. Našemu týmu v této fázi hry nelze upřít snaha a nasazení. Postupně jsme si vypracovali i nadějné šance a jednu z nich po pěkné akci proměnili. Do kabin jsme ale šli po dalším rychlém brejku za stavu 1:2. Druhý poločas byl z naší strany jiné kafe. Hráči ze sebe odhodili ostych a dostávali jsme soupeře pod tlak, z něhož pramenili získané míče a několik šancí, které volaly po gólu. Bohužel tato disciplína se nám nedařila a Chrastava v závěru po dalším krásném pasu Štajnera rozhodla."

Okresní týmy v 1. kole – sobota 30. července, 17.00: FK Kratonohy – MFK Chrudim, FC Olympia Hradec Králové – FC Sellier&Bellot Vlašim (hř. Slavie HK v Orlické Kotlině), FC Slovan Velvary – SK Převýšov.