Novopacké mužstvo nejprve vedl přímo z hrací plochy.  Domácí premiéra proti Jiskře Mšeno vyšla skvěle, Novopačtí vyhráli 5:1. V konečné bilanci skončil tým sedmý, a to je třeba ocenit.

Od nové sezony je realizována regionální spolupráce klubů 1. FK Nová Paka a RMSK Cidlina Nový Bydžov, což v praxi znamená, že divizní boje se pro tento ročník z legislativních důvodů budou hrát na bydžovském stadionu pod hlavičkou 1. FK Nová Paka, mužstvo povede i nadále Viktor Pařízek. Právě kolem startu nového ročníku se točil rozhovor.

Jak jste spokojen s přípravou mužstva na další divizní sezonu?
V první řadě chci uvést, že času bylo velmi málo, jak to ostatně v létě bývá. Po zaslouženém asi dvoutýdenním odpočinku jsme absolvovali mini soustředění v Hlušicích a hned do toho přišlo předkolo Poháru České pošty.

Vstup do něho mužstvu vyšel. Přišlo přesvědčivé vítězství 5:1 v předkole na hřišti Dobrovice a potom vás čekal druholigový FC Hradec Králové.
Ano, máte pravdu. V Dobrovici jsme zvítězili přesvědčivě 5:1. Vítězství jsme nepřeceňovali, ale z hlediska nově se tvořícího týmu mělo rozhodně svoji důležitost. Týden potom přijel do Nového Bydžova druholigový Hradec Králové. To byl zápas s krásnou diváckou kulisou. Určitě se musel všem líbit, i když jsme prohráli 1:3. Velmi brzy jsme inkasovali, ale po změně stran částečně respekt ze soupeře vyprchal a druhá půle byla podstatně vyrovnanější. Výsledek byl spravedlivým vyjádřením poměru sil na hrací ploše. Oba pohárové zápasy nově se tvořící tým zvládl. Toho si cením.

A co tradiční přípravné zápasy?
Musím říci, že při spojení obou klubů přišly i problémy administrativního rázu. Osmadvacetičlenný kádr jsme redukovali na osmnáct hráčů. To znamenalo vyřízení registrace, a tak proti Jirnám nastoupil nekompletní tým. Zápas na hřišti pražských Třeboradic ukončila po hodině silná průtrž mračen. Středeční zápas v Hořicích odpadl, ale náhradní jsme odehráli ve stejný den v Hlušicích s účastníkem krajského přeboru Sokolem Kratonohy.

Jak jste spokojen se středeční divizní generálkou?
Utkání mělo dva rozdílné poločasy, v první půlce jsme se nedokázali prosadit, nešla nám mezihra a soupeř nás z brejku potrestal brankou. Postupně jsme se začali zlepšovat a zaslouženě jsme do poločasu vyrovnali. Ve druhém dějství jsme zcela ovládli hru a po krásných kombinačních akcích se nám podařilo vstřelit pět branek.

A co posily, můžete je ve stručnosti představit?
Asi největším tahákem by pro diváky mohl být loni ještě člen prvoligového týmu FC Hradec Králové, brankář Radim Ottmar.  Hostování z Bohemians mají prodloužené Ivan Faitl a Petr Janda. Po roce stráveném v České fotbalové lize v dresu Převýšova a Horních Měcholup přichází i bydžovský odchovanec Michal Blažej. Jsem přesvědčen, že mužstvo má sílu na to, aby se pohybovalo v horní polovině tabulky.

Co od vašeho mužstva může fanoušek očekávat?
V první řadě chceme hrát pohledný fotbal. První příležitost budeme mít už v neděli ve Svitavách. Pokud máte na mysli umístění, tak se chceme pohybovat v horní polovině tabulky. Po odchodu Viktorie Jirny do ČFL je v divizi C celá řada nových mužstev  a zápasy s nimi budou určitě zajímavé. Věřím, že cíl se nám podaří splnit.