Ze Slezska „votroci" body nevezou. V Karviné prohráli 1:2,  klíčovou trefu zařídil srbský obránce Mihailo Jovanovič.

Dva zápasy, jeden bod a čtyři obdržené  branky. Fotbalisté Hradce Králové, jeden z favoritů Fotbalové národní ligy  si určitě představovali mnohem lepší rozjezd  do sezony, která je má bleskurychle vrátit mezi elitu.

Jenže smělý plán dostává hned v úvodu dost trhlin.

Největší paseka je v defenzivní činnosti.  Hradec inkasoval během dvou zápasů čtyři góly.  Přitom právě zkušená obrana měla bát základem pro úspěšné výsledky.

„Neřekl bych, že je to alarmující stav, ale minimálně nás nutí k zamyšlení. Nejde jen o obrannou čtveřici, ale o defenzivní činnost celého týmu," uvedl pro Deník trenér Luboš Prokopec.

V Karviné se  na první branku nečekalo dlouho. Už v 10. minutě se z pětadvaceti metrů opřel do míče Jakub Hottek a nemilosrdně vymetl pavučinku v pravém růžku Lindrovy svatyně. „Vůbec nikdo u něj nebyl. To se nám nemůže stávat," vadilo Prokopcovi.

V 19. minutě zela v hradecké obraně další díra. Exhradecký Vladimír Mišinský elegantně uvolnil  Admira Vladaviče, ale Jiří Lindr reflexivním zákrokem vyrazil míč na rohový kop.

Záhy „votroci" srovnali skóre. Aktivní Tomáš Malinský se proháčkoval přes tři obránce až do vápna a bezpečně překonal  karvinského brankáře.

Radost z vyrovnání vydržela hostům jen jedenáct minut. 
Na rohový kop si nejvýše vyskočil Jovanovič a hlavou se trefil neomylně mimo dosah Lindra.

Ve druhém poločase mohl srovnat Malinský, v závěru měl remízu na hlavě ještě Marek Plašil, ale další gól už nepadl. „Karviná se zatáhla dozadu a spoléhala jen na brejky. My jsme si vytvořili dvě šance, ale ani jednu jsme neproměnili," uvedl Luboš Prokopec.

MFK OKD Karviná - FC Hradec Králové 2:1

Fakta – branky: 10. Hottek, 36. Jovanovič – 25. Malinský. Rozhodčí: Adámková – Černý, Kubr. ŽK: 1:3 (Hottek – Hochmeister, Shejbal, Kučera). Diváci: 1688. Poločas: 2:1.
MFK OKD Karviná: Paleček – Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig – Vaněk (79. Gonda), Hottek – Ciku (68. Svatonský), Vladavič, Eismann – Mišinský (73. Pavelka). Trenér: Mazura.
FC Hradec Králové:  Lindr – Poděbradský, Plašil, Hochmeister, Zelený – Kraják (75. Shejbal), Šisler, Kučera, Malinský (67. Voltr) – Kopáč, Kulič (58. Zec). Trenér: Prokopec.

Hvězda zápasu

Obránce Karviné MIHAILO JOVANOVIČ. Srbský zadák skvěle režíroval obranu domácích a svůj výkon vyšperkoval rozhodující brankou po rohovém kopu.

Moment zápasu

PLAŠILOVA ŠANCE. V závěru se Hradec žene za vyrovnáním, v nastavení zahrává rohový kop, na který nejvýše vyskočí nehlídaný Marek Plašil, ale hlavou posílá míč vedle tyče.