Na mimořádné schůzi městského zastupitelstva v Adalbertinu pochopitelně nemůže scházet generální ředitel FC Hradec Králové RICHARD JUKL. Stejně jako široká veřejnost budou moci se zájmem sledovat prezentaci návrhů firem, jež se do investorské soutěže na tzv. „areál aktivit volného času“ přihlásily.

Jste v napětí, jaké projekty firmy představí?

Spíše v očekávání. Určitě jsem zvědavý, jaké projekty jednotlivé firmy připravily. Podle mých informací se do soutěže přihlásilo několik zájemců, což je pro výběr jenom dobré. Rozhodovat by každopádně měla kvalita.

Připomeňte jen na okraj, jaká kritéria související s přestavbou Všesportovního stadionu musí projekty obsahovat?

Stavba musí odpovídat projektu „Stadiony 2012“, to znamená těm nejpřísnějším kriteriím, jež fotbalový svaz požaduje. Daná firma navíc musí předložit návrh na řešení lokality tzv. volnočasových aktivit na pozemcích malšovického areálu a Slavie. Záležet bude rovněž na finančním modelu, jaký si firmy stanoví.

Vybraný investor by se měl v budoucnu rovněž podílet na financování klubu…

Je to zaneseno v požadavcích. Rádi bychom, aby to byla doba minimálně dvaceti let.

Posoudit tolik projektů je dlouhodobějším procesem. Kdy se rozhodne o vítězi?

Městem sestavená komise doporučí svého kandidáta. V konečné fázi bude o vítězi rozhodovat zastupitelstvo na červnovém zasedání.

Ještě ke sportovní stránce. Do konce druhé ligy zbývá pět kol. Hradec ztrácí na postupovou příčku čtyři body. Je boj o postup stále reálný?

Stále je to jak na houpačce. Mužstva jsou rozdělena prakticky na dvě poloviny. Sedm z nich se ještě pere o postup, stejný počet o záchranu. O nic nehrají jen Sokolov a Jihlava. Naše šance je po každém kole jiná, stále je však reálná. Musíme posledních pět kol prostě zvládnout. V tabulce pravdy jsme na třetím místě a pokud budou favorité klopýtat tak, jak klopýtali dosud, budeme ve hře.

Tříbodový zisk v nedělním utkání s Fulnekem je povinností. Bude těžké zdolat ambiciózního nováčka, který momentálně okupuje čtvrtou příčku a má o dva body více než Hradec?

Po nezdaru s Příbramí musíme zápas s Fulnekem bezpodmínečně vítězně zvládnout. V opačném případě bude po veškerých nadějích na postup do první ligy.

V úterý jste se zúčastnil shromáždění profesionálních klubů. Každý z nich musí do deseti dnů navrhnout jméno kandidáta na reprezentačního trenéra. Kdo je favoritem za Hradec Králové?

Ještě jsme se nerozhodli. Na shromáždění jsem deklaroval, že je sice hezké, aby kluby navrhovaly své kandidáty, ale rozhodovat by o tom měla především užší skupina odborníků a ne jeden člověk. Své by si k tomu měl rozhodně říci pan Bruckner, který reprezentační prostředí důkladně zná a svého nástupce by měl doporučit.(kp)