„Votroci“ v úterý v Nymburku sehrají předposlední duel se slovenským týmem MFK Zemplín Michalovce (11.00), v sobotu je čeká generálka s Bohemians 1905 a za další týden už jarní ligová premiéra v Plzni. Generální ředitel klubu RICHARD JUKL si přípravu v Antalyi pochvaloval. Teď už jen doufá, že mužstvo začne dávat góly a brzy se uzdraví klíčový hráč Pilař.

Byl jste spokojen s průběhem herního soustředění v Turecku?

Já osobně jsem byl moc spokojený. Myslím si, že soustředění splnilo očekávání. Všechno bylo na vynikající úrovni, ubytování, plochy, soupeři… vydařilo se i počasí.

Co říkáte na dosavadní výsledky a herní projev týmu v přípravných zápasech?

Pořád to byla jen příprava. Bohužel stejné zůstává to, že nedáváme góly. Jsem však optimista a věřím, že se v tomto ohledu budeme zlepšovat.

Kromě kapitána Radima Wozniaka, který už o víkendu odehrál zápas za béčko, trápí zranění kotníku i klíčového útočníka Václava Pilaře. Jak je na tom nyní po zdravotní stránce?

Zatímco dříve to s jeho zraněním nevypadalo moc dobře, nyní je jeho stav den ode dne lepší. Doufejme, že to takhle bude pokračovat a brzy bude fit.

V kolika mistrovských zápasech bude chybět?

To já nemůžu odhadovat, to záleží na něm.

Dokážete Pilaře v začátku jara nahradit?

Vašek je opravdu naší klíčovou osobou. Přesto si myslím, že nám nebude chybět více než v jednom kole. Pokud nastane horší scénář, budeme se s tím muset poprat a nějak si poradit.

Hodláte vzhledem ke zranění Pilaře stůj co stůj přivést posilu do útoku?

Tohle je složitá otázka. Musím říci, že jsme opravdu udělali maximum pro to, abychom ofenzivního hráče přivedli. V současné době to je však strašně těžké, a to myslím nejenom z pohledu našeho klubu, ale i pro ostatní. I proto je obtížné vynášet nějaké prognózy, zda se to podaří.

S kolika fotbalisty v současnosti jednáte?

Dříve jsme měli rozjednáno více hráčů. Některá jména se objevila i v médiích (Střihavka, Kroupa, Jeslínek – pozn. red.), ale z různých důvodů jejich příchod nedopadl. Nyní jednáme s dvěma útočníky.