Posledně jmenovaný celek mohl být už třetí od konce, nebýt schopností jedné ze svých nejzkušenějších opor. Obránce Petr Makovský se ale v závěru duelu s Vysokým Mýtem nechtěl smířit s konečným stavem 2:3. Ve čtvrté minutě nastavení si po dlouhém nákopu gólmana Šťastného do šestnáctky našel míč po hlavičce Kováře a vlastní hlavou jej usměrnil do sítě.

Velké drama na trutnovském stadionu tak dostalo remízový konec. A pro Trutnov zatraceně šťastný. Hosté totiž ve druhém poločase promarnili řadu příležitostí k rozhodnutí a nakonec neuspěli ani v penaltovém rozstřelu.

„Soupeř nás ve druhém poločase přehrával výrazným způsobem a mohl zápas rozhodnout. V hektickém závěru jsme ale šli za vyrovnáním a to se nám nakonec povedlo," radoval se po utkání šéf domácí lavičky Miloš Dvořák.

Ten poprvé v sezoně mohl slavit i vítězné penalty, hlavně ale důležité body do hry o záchranu soutěže. Ve zbylých pěti kolech Dvořákovu družinu čekají bitvy v Letohradě, Dvoře Králové a Turnově, doma Trutnov přivítá nováčky z Ostré a Chrastavy.

Jak viděli trenéři zápasy uplynulého kola

Živanice - Letohrad 6:0

Milan Ujec st., trenér Živanic: „Do zápasu jsme vstoupili úspěšně a hned v úvodu dali gól. Celý poločas jsme soupeře zatlačili před jeho bránu a z toho vytěžili ještě další tři branky. Rovněž po změně stran jsme předváděli pohledný kombinační fotbal a přidali ještě dvě trefy do černého."

Jiří Valta, trenér Letohradu: „Výsledek jsem ještě nevstřebal. Možná jsme jen se Zdeňkem Vackem něco chtěli, ale už po prvním poločase jsme de facto mysleli na Trutnov. Zápas byl rozhodnutý. Nejsme asi jediní, kdo tam prohraje. Živanice byly nejlepším soupeřem, se kterým jsme hráli. Když to vezmu od druhé minuty, od té doby vládlo jedno mužstvo. Pokud budeme hrát tak naivně a hloupě, neporazíme nikoho."

Trutnov - Vysoké Mýto 3:3, pen. 6:5

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Šťastné a obrovsky důležité body. Kdybychom prohráli, asi by to už s námi bylo špatné."

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Vstup se nám povedl, pak jsme ale propadli u dvou standardek. Po otočení výsledku jsme měli proměnit další vyložené šance."

Pardubice B - Dvůr Králové 1:1, pen. 5:4

František Kovárník, trenér FK Pardubice B: „Máme dva body, ale mysleli jsme na tři. Jenže to bychom museli zvýšit na 2:0."

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Bod ze hřiště kvalitního soupeře je pro nás cenný, zvlášť když jsme vyrovnávali šest minut před koncem."

Kratonohy - Ostrá 1:1, pen. 2:4

Václav Pišta, trenér FK Kratonohy: „Vzhledem k vývoji tohoto důležitého střetnutí a počtu brankových příležitostí je pro nás zisk jednoho bodu velmi málo. Bohužel v klíčových zápasech nejsme dostatečně zkušení a schopni vyhrát, i když jsme třeba lepším mužstvem."

Kutná Hora - Náchod 0:0, pen. 4:5

Ondřej Szabo, trenér FK Náchod: „Soupeř neměl kvality těch předešlých. Byli jsme 85. minut lepší, kdy jsme mohli dát gól, ale nedali. Tentokrát se k nám přiklonilo i štěstí, kdy soupeř z jediné šance trefil v samém závěru břevno. Těší mě, že jsme konečně vzadu udrželi nulu."

Ústí nad Orlicí - Turnov 2:0

Vladimír Chudý, trenér TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: „Od první minuty to byl spíše taktický boj a hrálo se do zorganizovaných obran bez výraznějších šancí. Po přestávce jsme dokázali soupeře dostat pod tlak hrou ze stran, z čehož pramenily šance a také góly. Soupeř se ukázal jako velmi dobrý protivník. Tři body jsou hodně vydřené, ale zasloužené.

ČFL a Divize C

Hvězdy kola

1. Lukáš Kopecký (Chrudim): Opět projevil kanonýrské vlohy. Vyšehrad sejmul dvěma góly.

2. Radek Gorol (Živanice): Trestňák, 30 m od brány, rovná střela, přes zeď, do šibenice. To není Ronaldo!

3. Petr Makovský (Trutnov): Jeho gól z nastavení obral Mýto o výhru. Záhy rozhodl i penaltový rozstřel.

Vítěz kola

Jiskra Ústí nad Orlicí: Blíží se obrovský úspěch. Ani Turnov lídra nezastavil. Stále si na čele tabulky hýčká luxusní náskok.

Poražený kola

FK Letohrad: Výbuch. Šest gólů v síti od Živanic je moc. Trenér Jiří Valta ale sportovně přiznal: Byl to na jaře nejlepší soupeř.

Příští program

ČFL: Úterý 16 května: Olympia – Benešov (18.00). Sobota 20. května: Chrudim – Olympia, Domažlice – Převýšov (oba 10.15).

Divize C: Sobota 20. května: KLetohrad – Trutnov, Náchod – Ústí n. O., V. Mýto – P. Kopanina, Ostrá – Živanice, Chrastava – Pardubice B (vše 17.00). Neděle 21. května: Dvůr Králové – Kratonohy (17.00).

Střípky a zajímavosti

ČFL: Olympia klopýtla, spraví si chuť v dohrávce s Benešovem?

Hradec Králové - Souboj celků ze špičky tabulky České fotbalové ligy byl k vidění v hradeckých Kuklenách. Vedoucí Olympia hostila na jaře velmi dobře hrající Tachov, který je příjemným překvapením celé soutěže, což na východě Čech potvrdil a odvezl si všechny body. Diváci byli svědky atraktivního fotbalu se šancemi na obou stranách. Rozuzlení přinesla až druhá minuta nastaveného času, kdy hosté rozhodli o svém cenném vítězství 2:1. Dalším dvěma východočeským zástupcům v ČFL se o víkendu dařilo. Převýšov na domácím trávníku porazil Zápy 2:1, když o své výhře rozhodl v 86. minutě. Chrudim si pak dojela na pražský Vyšehrad pro nesmírně cenné vítězství 2:0. Čelo tabulky se po tomto kole vyrovnalo. Olympia však může již dnes svým pronásledovatelům znovu odskočit, pokud v domácí dohrávce od 18h porazí Benešov.

Divize C: Živanice se vytasily na Letohrad s divokým rockovým koncertem

Živanice - Koncert na venkovním parketu. Teď se ale nebudeme bavit o hudebních večerech, kterými jsou Živanice proslaveny. Žádná Odyssea nebo Katapult. Tahle kapela se skládala z patnácti chlapíků s pěticí frontmanů… Na demolici Letohradu se podílelo jedenáct borců základní sestavy a k tomu čtyři náhradníci. O šest pecek se postaralo pět fotbalistů. Úvodní skladbu si střihl M. Ujec, který dostal míč na malé vápno a prostřelil Ehrenbergera. Druhý song rozehrál Buriánek přenesením míče na Poláka. Ten ho zpracoval na prsou a napálil k tyči. Příspěvek číslo tři zařídil T. Kakrda po rohu. Baladu v podobě dalekonosného trestného kopu vyprodukoval Gorol. Pátá píseň byla ze studia Petruse, který vypálil ze strany a M. Ujce, protože odražený míč uklidil hlavou do prázdné. Závěrečné dílo obstaral Janecký. Letohradu asi ještě teď hučí v hlavě.