Hostujícím fotbalistům zatrnulo hned v úvodu střetnutí. Již ve 3. min.byl ideálně vysunutý Hlůpik, jenž ze strany postupoval na gólmana Koubka, kterého dokázal přehodit, ovšem na brankové čáře v poslední chvíli obětavě zakročil Fukal. Týž hradecký hráč se však nedlouho poté zranil a ze zápasu musel odstoupit.

V řadách „votroků“ však bylo ve 14. minutě veseleji. Standardní situaci rozehrál Štěpán stříleným centrem, který k překvapení všech, a především gólmana Heči, skončil v síti – 0:1. Jinak úvodní dějství nabízelo vcelku vyrovnaný průběh, ovšem skóre se neměnilo.

Po změně stran se Slovácko pochopitelně snažilo nepříznivý stav změnit. Kupříkladu Trávník si zkoušel u hlavního sudího vymodlit pokutový kop, ten ovšem jeho pád ve vápně ocenil žlutou kartou.

Chvíli nato se na stadionu v Uherském Hradišti začaly dít věci. Nejprve se v 66. min. podruhé v utkání prosadil Vojtěch Štěpán. A když o čtyři minuty později hosté podnikli rychlou akci, kterou úspěšně zakončil tentýž hráč, byl na světě hattrick a také komfortní náskok týmu kouče Kotala. Jaké střelecké obrození po nezdarech v předchozích duelech…

Do konce zápasu si Hradečtí cenný náskok bezpečně hlídali a odráželi snahy domácích alespoň o čestný úspěch. Když už se přece jenom podařilo Volešákovi dopravit míč do sítě, radost mu překazil odpískaný ofsajd. Brankář „votroků“ Koubek tak o čisté konto nepřišel.

1. FC Slovácko – FC Hradec Králové 0:3

Fakta – branky: 14., 66. a 70. Štěpán. Rozhodčí: Ardeleánu – Chytil, Moláček. ŽK: Ondřejka, Trávník – Holeš, Zelený. Diváci: 4817. Poločas: 0:1.
1. FC Slovácko: Heča - Reinberk, Mezlík, Trousil, Kuncl – Hlůpik (59. Pavelka), Volešák, Trávník (68. Kovář), Daníček - Došek, Ondřejka.
FC Hradec Králové: Koubek - Hochmeister, Fukal (11. Dvořák), Plašil - Poděbradský, Šisler, Pávek, Zelený (87. Janoušek), Holeš - Štěpán (71. Mrázek), Černý.