Potvrdil to i v sobotním utkání se Slavií Praha. Rychlonohý útočník byl nejlepším hráčem na hřišti a na výhře 2:1 se podílel jedním gólem.

Myslel jste v utkání se Slavií na vaše loňské zranění?
Vůbec jsem na to nemyslel. Jakmile se mi koleno dalo do pořádku, tak o podobných věcech už potom člověk neuvažuje. Možná, když jsem přijel do Opatovic, tak mi to blesklo hlavou, ale v samotném zápase už jsem si na to nevzpomněl. Kdyby mi to nepřípomínali moji blízcí, tak bych na to nemyslel vůbec.

Nakonec jste černé myšlenky mohl bez obav zahnat. Utkání vám osobně vyšlo skvěle, dal jste první gól a byl nejlepším hráčem zápasu…
Pro mě je to hlavně povzbuzení do další přípravy, že už se člověk začíná dostávat z únavy. Uplynulé tři týdny byly hodně tvrdé a takový zápas je za odměnu. Byl to sice přátelák, ale utkání mělo náboj. I přes velké teplo se hrálo s nasazením, přišlo hodně diváků, atmosféra byla fantastická.

Jak se vám zamlouval výkon celého vašeho týmu?
Zpočátku na nás slávisté vlétli, trochu nás zaskočili svým rozestavením. Čekali jsme maličko něco jiného. Trvalo nám čtvrt hodiny, než jsme se s tím srovnali, potom už byl náš výkon dobrý. A ve druhém poločase jsme Slavii téměř do ničeho nepustili. Takže vzhledem k tomu, v jaké jsme fázi přípravy, tak jsme podali solidní výkon.

Právě vy byste měl v nadcházející sezoně nahradit v ofenzivě Václava Pilaře. Vnímáte to stejně?
Takhle jsme to v mužstvu ani s trenéry neřešili a myslím si, že to ani takhle přímo řečeno nebylo. Venca je trochu jiný typ, je více gólový. Já jsem spíše ten, který dokáže více branek připravit. Ale když budu dávat góly, tak se samozřejmě zlobit nebudu.

V nedávném rozhovoru pro Deník trenér Václav Kotal zmínil, že český fotbal by měl v budoucnu pracovat s dobře rychlostně vybavenými hráči a je zdokonalovat v práci s míčem. V tomto směru několikrát uvedl vaše jméno. Co tomu říkáte?
Rozhovor jsem četl. Trenér sice zmínil mě, ale měl na mysli právě efektivitu v celém českém fotbale. Co se týká mě, tak při vedení míče tu správnou myšlenku mám, ale řadu věcí provádím fakt ve velké rychlosti a někdy to nevyjde, jak bych si představoval. Přiznávám, není to jednoduché, ale myšlenka tam je vždycky, jen ji dobře realizovat. Záleží také na tom, v jakém rozpoložení se člověk nachází, jestli se vám daří. Podstatné také je, zda máte za sebou vydařené zápasy a zda cítíte důvěru trenéra. Tohle hráči vždycky pomůže.

Snažíte si nějak zvlášť pracovat na zvládání míče ve velké rychlosti?
Určitě. Snažím se, aby bylo jedno, jestli hraju zleva nebo zprava. Odmalička jsem pravák, proto na tréninku zdokonaluji i centry levou nohou. Chtěl bych, aby trenér viděl, že můžu hrát na obou stranách.

V loňské sezoně jste toho hlavně kvůli zranění mnoho nenahrál. S jakými plány vstupujete do té letošní?
Můj hlavní cíl byl nezranit se. Jak člověk promarodí přípravu, tak se těžko dostává do základní sestavy.

Jak vidíte účinkování hradeckého celku v novém prvoligovém ročníku?
Důležitý bude vstup do sezony. Zažil jsem to v jiných klubech, jakmile začátek nevyšel, těžko se to potom dohání. Nejsme tolik zkušení, proto musíme od prvních kol bodovat, abychom se chytili a byli v pohodě. Když se nám podaří nastartovat hned na začátku, tak by nemuselo platit tvrzení, že druhá sezona bývá pro nováčka nejtěžší.