Oba jste si prožili na jaře pořádné nervy. Už jste v pohodě?
Je pravda, že jsme vývoj v tabulce sledovali trochu víc než obvykle, ale zase takové nervy to nebyly. Hodně nám to ulehčila mužstva Police nad Metují a Dvora Králové B.

S jarní sezonou určitě nemůžete být spokojeni. Proč dopadla tak, jak dopadla?
Je to součet několika faktorů. Věkový průměr je hodně nízký a hráčům chybí herní zkušenosti, počet hráčů je ještě nižší a počet zraněných byl letos opravdu vysoký a nekončící.

Říkáte, že všechno je o přístupu hráčů. Jenomže už to trvá několik sezon…
No a několik sezon se přístup hráčů nelepší, ba naopak horší. Ale máme-li být k hráčům spravedliví, tak je potřeba říct, že nemají vlastně žádnou motivaci. Podmínky pro hráče A mužstva nejsou nijak motivující, naopak. Hráči to za čas, co podmínky upadají, poznali a jsou přístupem vedení klubu demotivováni.

Na jaře jste absolvovali sérii zápasů bez vítězství, ale i v ní jste si dokázali vytvářet šance. S koncovkou jste ovšem byli na štíru. Co s tím?
S tím na této úrovni nejde nic dělat. Máte jedenáct hráčů, z toho tři z B mužstva a lavičku prázdnou, tak co asi můžete vymyslet. Jedině tak útočníka stáhnout ze hry, ať se na hřišti neplete. Nebo můžete apelovat na pravidlovou komisi, ať v krajských soutěžích zvětší branky. (zasměje se) Omlouvám se za vtípky. Jak již jsem ale říkal, těžko se s tímto problémem dá něco dělat. Hráč, který umí proměňovat šance, je v českém fotbale vzácný. Okamžitě je zlanařen do klubů, které hrají vyšší soutěže. Navíc Černilov takového hráče nemá a proto musí dál spoléhat na štěstí v koncovce hráčů, kteří jsou zrovna na trávníku. Stěží je naučíme pozdravit, natož proměňovat šance a střílet branky.

Našli jste v průběhu sezony u týmu nějaká pozitiva?
Třeba to, že docházka na trénink byla po celou sezonu stabilní – sice nízká, ale stabilní. (usměje se)

Jak vidíte budoucnost černilovského fotbalu?
Práce s mládeží je nastartovaná výborně. Stará garda se schází pravidelně. Tak už jen vyřešit otázku A mužstva.

Postup do krajského přeboru si nakonec vybojovaly týmy Vysoké a Nového Města nad Metují. Překvapilo vás to?
Překvapilo, ale oběma celkům to přejeme.

Jakou úroveň měl uplynulý ročník I. A třídy?
Podle našeho názoru je úroveň soutěže stále klesající. Výsledkově většina týmů hodně kolísala a tak nebyla o překvapivé výsledky nouze.

Budete u týmu působit i v příští sezoně?
Stejně jako každý rok se touto otázkou vedení klubu ještě nezabývalo, takže na to nemůžeme odpovědět. Předpokládáme, že až skončí všechny mládežnické zápasy, turnaje a rozlučky staré gardy, někdo se tím začne zabývat.

Pokud se tak stane, kdy se na ni začnete připravovat? Je v současné době reálné, aby do Černilova přišli alespoň dva kvalitní fotbalisté, kteří by tým i hru pozvedli?
Připravovat bychom se začali přibližně dva týdny před zahájením soutěže. Jinak dva kvalitní fotbalisté rozhodně nestačí.

Chcete něco dodat závěrem?
Přeji hodně úspěchů a radosti z práce kolem fotbalu všem, kteří se do něho nějak zapojují.

Jan Skalička