Příští neděli to vypukne. Hradec vstoupí do jarní části ligy, do Malšovic přijede Dukla. Kardinální otázka zní: Bude na hřišti Tomáš Jirsák, hlavní posila týmu?

„Pevně věříme, že se vše povede do startu ligy dotáhnout do zdárného konce," říká trenér Bohuslav Pilný. „S problémy s transferkartami zatím nemáme tolik zkušeností, ale mám dojem, že nejsme jediní, kdo je řeší," uvažuje.

Ano, Hradec nyní rozplétá potíž kolem Jirsákovy transferkarty, což je dokument, bez kterého nemůže za černobílý tým nastoupit. Záložník totiž působil dlouhá léta v cizině, naposledy v Kazachstánu, a jeho trensferkarta putovala s ním. Právě na poslední štaci je však zaseknuta. Důvodem je hráčův spor s Irtyšem Pavlodar, kde působil.

Jde - samozřejmě - o peníze.

Pavlodar Jirsákovi dluží, ten na podzim odjel z Kazachstánu ještě v době, kdy mu běžel kontrakt. Nyní kvůli trucu nemůže hrát ani přípravná utkání.

„My jako klub jsme udělali vše, co jsme měli, abychom transferkartu dostali," tvrdí sportovní manažer Hradce Pavel Krmaš.

To znamená, že na Světovou federaci FIFA byly odeslány všechny potřebné dokumenty. A právě FIFA kauzu od 25. ledna, kdy se otevřelo zimní přestupové okno, řeší. Jenže, logicky, Hradec není v podobné situaci sám, a proto se situace nezměnila tak rychle, jak si všichni představovali.

Východočeský klub při boji o tramsferkartu využívá služeb známé sportovní právničky Markéty Haindlové, ta komunikuje s FIFA. „Paní Haindlová se domnívá, že už je to jen otázka dní," je optimistický manažer Krmaš.

Sám Jirsák už se nyní nechce k situaci vyjadřovat, počká, až bude vše definitivní.