„Votroci" vezou z Edenu bod za remízu 1:1. Ve slávistickém svatochrámu Plašilovým gólem vedli, Škoda rychle vyrovnal a po vyloučení Malinského se Hradec musel bránit. Z pevného sevření se na konci vyvázal Vaněček, jenže ve stoprocentní šanci trestuhodně minul.

V kritickém stavu vyhlásil trenér „votroků" Bohuslav Pilný, že jeho tým jede na Slavii vyhrát. „Budeme aktivní," vyhlásil.

Jak slíbil, tak se i stalo. V hradeckém dresu vyběhl na ligový trávník poprvé od úvodní minuty sedmnáctiletý teenager Daniel Trubač a právě on byl tahounem většiny útočných akcí. Hradec měl častěji míč na kopačkách, ale zbrklost v koncovce mu zamezila některou ze situací úspěšně zakončit.

V 11. minutě hlavičkoval v těžké pozici mimo tyče Dvořák, vzápětí pálil nepřesně zpoza vápna Černý. Po čtyřiadvaceti minutách se po individuální akci Trubače ocitl v palebné pozici Dvořák, míč tlačil k pravé tyči, ale o dva metry minul.

I domácí měli šance. A velké. Ty se zhusta rodily po standardních situacích. Defenziva „votroků" si s nimi absolutně nevěděla rady. Jakmile letěl do vápna vysoký centr, bylo hostům ouzko. Tutovku Dobrotky zničil parádním zákrokem Koubek. Před koncem poločasu se před ním po Škodově hlavičce zjevil Černý, ale míč špatně trefil a ten se došoural do náruče Koubka.

Po příchodu z kabin začali domácí mnohem lépe. Škoda úspěšně tečoval centr z pravé strany, ale těsný ofsajd mu zkazil gólovou radost. Té se naopak na druhé straně dočkali Hradečtí! Po rohovém kopu sklepl Dvořák míč k Plašilovi, jenž ho dotlačil do sítě.

Slavia ale reagovala bleskurychle a stejně jako Hradec udeřila po akci začínající u rohového praporku. Na povedený centr si naskočil Škoda a Koubek byl bez šance.

O chvíli později mohl tentýž hráč otočit skóre, ale s technickou  střelou k pravé tyči si výborný Koubek poradil. V 75. minutě se dostal do hry Vaněček a po pár vteřinách trefil hlavou břevno. Po vyloučení Malinského měla Slavia drtivou převahu. Rozhodnout přesto mohl Vaněček, jenže míč nasměroval mimo.

SK Slavia Praha - FC Hradec Králové 1:1

Fakta – branky: 57. Škoda – 55. Plašil. Rozhodčí: Příhoda – Nádvorník, Kotík. ŽK: 1:3 (M. Černý – Malinský, P. Černý, Mareš). ČK: 0:1 (78. Malinský).  Diváci: 5228. Poločas: 0:0.
SK Slavia Praha: Rakovan 6 – Dobrotka 6, Latka 6, Bílek 5, Juhar 3 (46. Mikula) – Kenia 5  (64. Boudjemaa), Kodr 6 – Vukadinovič 5 (75. Balej), Zmrhal 6, M. Černý 7 – Škoda 7. Trenér: Beránek.
FC Hradec Králové: Koubek 8 – Holeš 7, Križko 6, Rolko 6, Plašil 6  – Trubač 6 (74. Vaněček), Černý 7 – Štípek 6 (82. P. Čermák), Halilovič  5 (65. Mareš), Malinský 5 – Dvořák 6. Trenér: Pilný.

Hvězda zápasu

TOMÁŠ KOUBEK, brankář Hradce Králové. V první půli parádně chytil superšanci Dobrotky, po změně stran skvěle vytlačil střely Škody a Zmrhala. Gól mít nemohl.

Moment zápasu

RYCHLÁ ODPOVĚĎ. Hradec se Plašilovým gólem dostane do vedení, ale to trvá jen dvě minuty. Na rohový kop si nejvýše vyskočí Škoda a hlavou srovná účty.