Stoper, jenž naskočil v hradeckém dresu poprvé po příchodu z Mladé Boleslavi věří, že pokud mu vydrží zdraví, bude se zlepšovat. „Jen potřebuju hrát," zdůraznil hradecký bek.

Se Zlínem jste prohráli 0:2. Jak hodnotíte vaši černobílou premiéru?
Jako smutnou. První poločas se nám moc nepovedl, hráli jsme přesně to, co vyhovovalo Zlínu. Příliš jsme kombinovali a oni nám chodili do brejků. Nebyli jsme tak silní na míči.
V druhém poločase jsme hru zjednodušili, měli jsme optický tlak a klidně jsme si mohli vytvořit víc šancí. Nakonec mohl Honza Pázler srovnat, ale nevyšlo to.

Jak jste se na trávníku cítil?
Mohlo to být lepší. Ale když přihlédnu k tomu, že jsem měl zdravotní problémy a za poslední půlrok jsem odehrál teprve druhý ligový zápas, tak to nebylo špatné. Vím, že se budu zlepšovat. Jen potřebuju hrát zápasy. Pak se dostanu na úroveň jako předtím. Bez zdraví to ale nejde.

Co Hradci chybí ke Zlínu?
Těžko říct, byl to vyrovnaný zápas. Mohlo se to otočit na obě strany. Sám jsem měl v prvním poločase velkou šanci hlavou, kdy jsem sám sebe trefil do ramene. Kdyby to bylo 1:0, zápas by vypadal jinak. Zlín teď má vlnu, my musíme pracovat a snad se jednou dostaneme také takhle vysoko.

Řekl o Polomovi
„Zvládl to celkem v pohodě, i když některá řešení si představujeme trochu jinak."
( - Bohuslav Pilný, trenér Hradce, po zápase se Zlínem)

Těžko jste se dostávali do šancí. Ševci mají defenzivu skvěle organizovanou, že?
Ano, mají to dobře zatažené, pak vyrážejí do brejků. Byli jsme na to dobře připravení, ale v první půli se nám nedařilo. Pak se soupeř dostával k nebezpečným brejkům. Vpředu mají dva šikovné hráče Harbu a Diopa, rychlé kraje. Když mají druhou polovinu hřiště otevřenou, hraje jim to do karet.

Poznali jste, jak si Zlín na trávníku důvěřuje?
Jasný. Daří se jim výsledkově, mají za sebou těžké zápasy. Když jedete na vlně, jde to samo. Odráží se k vám víc balonů, proměníte šance, které potřebujete proměnit a tak dále.

Hodnocení fotbalistů FC Hradec po prohře se Zlínem (0:2)

Daniel Trubač z Hradce a Dame Diop ze ZlínaZdroj: ČTK/Petrášek RadekRadim Ottmar - 7: Pro gólmana výživný zápas. Dva góly dostal, další tři chytil. Díky němu žil Hradec až do konce.

Tomáš Holeš - 6: Snažil se o podporu útoku, ale pak občas nestíhal rychlé kontry Zlína. Po rohu pálil vysoko nad.

Jakub Chleboun - 6: Spolupráce s Polomem mu šla k duhu, nemusel se starat o rozehrávku a ve vzduchu byl skvělý.

Roman Polom - 7: V premiéře zaujal. Nezmatkoval, přesně rozdával přihrávky. Když mu utekl Diop, napravil to.

Marek Plašil - 5: Přesun na kraj defenzivy zvládl napůl. V první půli se soužil, pak se hodně zlepšil.

Daniel Trubač - 5: Jedna výtka je nabíledni. Kdy dojde na góly? Dvakrát ho vychytal Dostál, pak pálil mimo.

Jiří Janoušek - 7: Klid, rozvaha, žádné ztráty. Super! Až dovede účinněji otáčet a zrychlovat hru, bude to pecka.

Ladislav Martan - 5: Snahu ukazuje enormní, jen efekt je mizivý. Z lajny musí být odvážnější a přesnější.

Jan Pázler - 4: Ztrácel v soubojích, kazil lehké přihrávky. Na konci to mohl týmu vrátit, ale šanci nedal.

Tomáš Malinský - 3: Je z formy, přiznal to i kouč Pilný. Ze hřiště šel po necelé hodině hry, nic nepředvedl.

Libor Žondra - 5: Pral se skvělými stopery Zlína, mnohdy úspěšně, jednou mu chyběl krok k přesnější dorážce.

STŘÍDALI: Adam Vlkanova (5): Po zranění se vrátil do akce, aktivitou napomohl závěrečnému tlaku. Marek Krátký a Petr Schwarz nehodnoceni.

STUPNICE: 10 – nejlepší, 1 – nejhorší