Místo hodnotné přípravy to byla fraška, 
k tomu zranění střelce Jana Pázlera. Ne, v Hradci Králové si představovali sobotní dopoledne jinak. V druhém poločase se do děje vložil sudí Jelínek, který velmi prapodivnými verdikty naštval obě mužstva. Arbitr, jenž se ve fotbalovém prostředí netěší dobré pověsti, zápas znehodnotil. Konečný výsledek zní 1:1. Obě branky padly z pokutových kopů.

Chrudim - Hradec Králové 1:1

Před dvěma týdny si na umělé trávě v Chrudimi poničil koleno exligový Adrian Rolko (nyní Olympia Hradec), v sobotu na stejném místě přišel ke zranění klíčový hráč hradecké ofenzivy Jan Pázler… Po hodině hry po jednom ze soubojů padl k zemi a musel odstoupit. Strach o zdraví nejlepšího střelce FNL byl na místě.

„Pootočil si koleno. Existují dvě varianty. Buď je kloub silně pohmožděný, nebo se mu hnul meniskus. Nejbližší dny ukážou, jak to je doopravdy. Snažím se být optimistou. Snad to bude dobré," věří trenér Bohuslav Pilný.

Začátek jara se blíží a Hradec potřebuje být v plné síle. Čeká ho pohárový dvojzápas 
s Mladou Boleslaví a  za tři týdny vstupní utkání s Pardubicemi. Start Pázlera je nyní ve vážném ohrožení, stejně tak obránce Tomáše Holeše. „Je to nepříjemné. Honza je nejlepší střelec soutěže, Holy zase výborný krajní bek. To se ale stává. Takové věci neovlivníme," s nadhledem říká Pilný.

V Chrudimi byl jeho tým lepší v prvním poločase. Připravil si šance, ale v koncovce si počínal zle. Jediný gól vstřelil z penalty Mareš. Druhý poločas byl ovlivněný množstvím střídání a nepřesným výkonem rozhodčího Jelínka. „Tam už není co hodnotit. Jen jsem si přál, aby se nikdo další nezranil," pronesl Pilný.

Místo zraněného Pázlera se poprvé dostal do hry Nigerijec Peter Nworah, ale výrazněji se neprosadil.  Na hrotu útoku strávil půlhodinu.

Chrudim, po podzimu druhý celek ČFL, předvedla snaživý výkon. Po změně stran vyrovnala na konečných 1:1 taktéž z pokutového kopu. Autorem gólu byl Kroutil.

„Bylo to klasické přípravné utkání. Prostřídali jsme všech 22 hráčů, chtěli jsme je vidět v konfrontaci s kvalitním soupeřem. Rozhodčí? Nebyli místní. Jejich výkony už dávno neřeším," uvedl pro Deník domácí kouč Pavel Jirousek.

Fakta – branky: 65. Kroutil z pen. – 28. Mareš z pen. Rozhodčí: Jelínek – Beneš, Bednář. MFK Chrudim: Trojan – Řezníček, Krčál, Drahoš, Mastík – Kesner, Langr Sebastien, Hauf, Kopecký – Sixta, Langr Marek (od 60. min.: Valda, Radouš, Holeček, Malý, Ráliš, Luptovský, Opina, Hannich, Tlapák, Kroutil). 
FC Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) – Krátký, Krmaš, Nosek, Mareš – Janoušek (81. Vobejda), Schwarz – Vlkanova, Zorvan, Malinský (61. Trubač) – Pázler (61. Nworah).