Nejlepší kanonýr soutěže, který zatím na jaře střelecky spal, dvěma góly přispělk jasné výhře Votroků 5:1. „Říkal jsem mu, aby to už odšpuntoval. Je dobře, že se to podařilo,“ liboval si trenér Karel Havlíček.

Jeho tým opakovaně zničil Třinec dvougólovými slepenci. V 10. minutě skóroval Pázler hlavou po Vlkanovově centru. O sedm minut později se otočili: Druhý dorazil do sítě střelu toho prvního z přímáku.
Podobně to bylo ve druhé půli – za stavu 2:1. V 64. minutě Pázler proměnil penaltu a minutu na to se trefil Jiří Funda. Skóre ještě dotvořil Jiří Miker.

„Doufám, že jsme domácí posadili na koně a půjdou na postup,“ řekl třinecký kouč Jiří Neček. „Navázali jsme na výkon z derby. Vítězství je zasloužené,“ cenil si Havlíček.

PO DERBY SE MI ULEVILO  Před týdnem zazdil dvě šance při derby v Pardubicích. „Naštěstí jsme tam vyhráli,“ říkal včera – už spokojený. Proti Třinci se nejlepší střelec druhé fotbalové ligy Jan Pázler trefil dvakrát a přispěl k hradecké výhře 5:1. Byly to jeho první jarní góly.

Ulevilo se vám?Určitě, už jsem to potřeboval.

V týdnu jste si prý po tréninku přidával střelbu.Vzal jsem si brankáře Vízka a dva centrující, abych oživil zakončení.

Proti Třinci jste skóroval dvakrát. Podruhé z penalty. Věřil jste si? V přípravě jste jednu nedal.To jsem ji kopl doprava, což nikdy nedělám. Teď jsem ji dal normálně doprostřed a bylo to. Na penalty si věřím.

Je pro vás motivací výhra v tabulce střelců?Ano, ale hlavně chci, abychom se dotáhli na špičku. Tím, že jsme porazili tým ze špičky, se to povedlo. (fej)

HRADEC KRÁLOVÉ - TŘINEC 5:1
Branky: 12. Pázler, 17. Vlkanova, 64. Pázler (pen.), 66. Funda, 89. Miker – 40. Juřena. Rozhodčí: Houdek – Lakomý, Dohnálek. Žluté karty: 38. Urma (HKR), 90+1. Miker (HKR) – 83. Masař (TRI).
FC Hradec Králové: Ottmar – Pajer, Čech, Kvída, Urma – Martan, Janoušek, Schwarz, Funda (70. Plašil) – Vlkanova (82. Zorvan), Pázler (78. Miker).
FK Fotbal Třinec: Paleček – Velner, M. Čelůstka (71. Masař), Reintam, Bedecs – R. Vaněk I., Janoščín, Ižvolt, Buchvaldek, Hykel (65. Janošík) – Juřena (76. Dedič).