V 88. minutě zápasu v Mladé Boleslavi se od jeho nohy odrazil do sítě odkop domácího stopera Hůlky. „Chtěli jsme vyhrát, na bod nehrajeme," překvapil po zápase Vaněček.

Sedm branek: Dvořák vyrovnal životní bilanci
Na Pavla Dvořáka je v letošní sezoně spolehnutí. V podzimní části nastřílel šest branek, tu sedmou přidal hned v prvním jarním zápase v Mladé Boleslavi, čímž vyrovnal svoji nejlepší střeleckou bilanci se sezony 2011/12, kdy také vstřelil sedm branek. Tehdy se mu to povedlo během plné porce třiceti utkání. Letos dosáhl sedmigólové cifry během úvodních sedmnácti kol. Šance na vylepšení životního maxima je veliká. Dočká se nejlepší střelec „votroků" už příští neděli, kdy Hradec přivítá Viktorii Plzeň?

Získali jste překvapivý bod ze hřiště velkého favorita. Jste spokojení?
Překvapivý bod… Pro nás to nečekané není. Šli jsme do zápasu s tím, že musíme bodovat. Nic jiného nám v naší složité situaci nezbývalo. Chtěli jsme vyhrát, bohužel jsme dostali v 7. minutě gól a těsně před koncem poločasu druhého. Naštěstí nás to nepoložilo. Myslím, že jsme Boleslavi byli v druhém poločase více než vyrovnaným soupeřem.

Jak se vůbec přihodilo vyrovnání a zároveň vaše premiérová ligová branka?
Před brankou byla hrozná mela. Hůlka  míč odkopával, trefil mě do nohy a naštěstí to tam padlo.

Jak cenný ten bod je?
Z hlediska vývoje utkání cenný je, protože dotahovat ztrátu 2:0 a ještě na soupeřově hřišti není jednoduché. Ale jak jsem říkal, chtěli jsme vyhrát, na bod nehrajeme. Musíme vyhrávat každý zápas, abychom se zachránili.

Je tedy pro vás remíza ztrátou?
Z hlediska vývoje zápasu bych byl naivní, kdybych řekl, že bod není zlatý. Ale před zápasem jsme chtěli tři.

Do zápasu jste přišel v 46. minutě, na hrot jste se postavil vedle Pavla Dvořáka. Oba jste dali branku. Spolupráce klapala?
Zkoušeli jsme to už v přípravě s Brnem, kde si myslím, že jsme podali výborný výkon. Myslím, že si na hrotu rozumíme. Je to pro nás pro oba snazší. Vím, že když jdu do souboje, je tam za mnou Pavel a obráceně.

Ověřili jste si, že se dá hrát s každým?
Samozřejmě, hrát se dá s každým. I když na rovinu, jsou tady tři týmy, které jsou někde jinde než zbytek ligy. Ale tím rozhodně neříkám, že zápasy s Plzní nebo Spartou vzdáváme, může se stát cokoliv. Hraje se devadesát minut na dvě brány, takže není nereálné ten zápas zvládnout a vyhrát.

Neuznaný gól? Nebudeme brečet
Byl gól Davida Vaněčka ze 73. minuty regulérní? Podle čárového rozhodčího Hájka ne. Ten zvedl v inkriminované chvíli praporek na znamení ofsajdového postavení hradeckého útočníka. Místo vyrovnání na 2:2, tak zůstal stav stále 1:2. „Mohl to odpískat tak i tak. Necítíme se ukřivdění, brečet nebudeme," s nadhledem pronesl hradecký lodivod Bohuslav Pilný. „Podobně nepřehledná situace byla u našeho vyrovnání v 88. minutě. Rozhodčí tam mohl něco písknout, ale nepískl. Myslím, že obě situace byly posouzené správně a remíza je zaslouženým výsledkem."

Vacek se zlobil: Na Hrušku byl faul!

Mladá Boleslav - Nechápali, jak přišli o vítězství. Po poločase vedli nad posledním  Hradcem Králové 2:0, všechno šlo jako na drátkách. Jenže po změně stran favorit vypadl z role a outsider zorganizoval nečekanou revoluci. Konečný výsledek 2:2 aspirant na pohárové příčky těžko kousal.

„Já jsem rád, že se mi v premiéře za Boleslav povedlo přihrát na branku, ale výsledek mi radost kazí," smutnil Kamil Vacek.

Na straně Mladé Boleslavi  dostali šanci dvě zimní posily – právě Vacek a Končal, celkem měla Boleslav v základu šest fotbalistů, kteří v klubu hostují.

Domácí se hned od začátku vrhli do útoku a v sedmé minutě jim skvěle vyšla rychlá akce. Ďuriš si narazil míč s Vackem, už byl sám před brankářem a ačkoliv byl faulován, dokázal Koubka špičkou překonat.

Hradec ale nebyl pasivní, snažil se o rychlé akce, jenže ve finální fázi je dusila nepřesnost a nekvalita provedení.  V nastavení se však po centru Bořila trefil hlavou kapitán Magera a mnozí si mysleli, že je hotovo. Nebylo.

Hradec se probral a začal úřadovat. V 59. minutě se Malinský na levé straně neukvapil, už mohl zakončit, ale ještě vylepšil pozici pro Dvořáka, který mířil placírkou do prázdné branky.

„Všechno se to pro nás jevilo dobře, rychle jsme dali branku a měli zápas pod kontrolou. Pak jsme ještě zvýšili, přesto jsem hráče o přestávce upozorňoval, že soupeř nemá co ztratit a bude riskovat. Jenže po fatální chybě, kdy jsme po autu darovali soupeři míč, jsme inkasovali," litoval kouč Mladé Boleslavi Jarolím.

Podle domácích však vyrovnání předcházel faul na brankáře Hrušku. „Podle mě to byl faul. Byl atakovaný, a to se v pokutovém území píská," řekl Vacek. „Nastal tam chaos, Aleš Hruška to chtěl boxovat, nevím jestli to nebyl faul na něj. Bylo tam však dost hráčů, abychom to vyřešili, bohužel se tak nestalo," odmítal svalovat vinu na rozhodčího trenér Jarolím.