Prvoligový starší dorost FC Hradec Králové, který je na soustředění ve Velkých Bílovicích, porazil v zajímavém klání stejně staré hráče Slovácka, přestože v poločase vedli Jihomoravané 2:1. Jejich mladší kolegové si poradili s vrstevníky z Liberce.

V dalších zápasech si divizní Převýšov snadno poradil s Černilovem, stejně tak jako Libčany se starším dorostem hradecké Olympie.

Divizní hradecké béčko si připsalo nejvyšší vítězství v přípravě, když na půdě Trutnova skórovalo celkem osmkrát.

Zvítězily také Dohalice, a to díky vydařenému závěru, ve kterém si pojistily vítězství nad Miletínem. V souboji okresních celků se Lhota pod Libčany rozešla s Kunčicemi smírně.

Převýšov – Černilov 6:0
Fakta – branky: Holý, Novák, Breda, Semelka, Kopecký, Ujec. Poločas: 1:0. SK Převýšov: Petr – Michal, Franc, P. Hrabík, Šmíd – Štoček, Krejčí, Novák, Machač – Stainz, T. Hrabík. Střídali: Tomíšek, Ujec, Breda, Klička, Semelka, Holý. FK Černilov: Marianďuk – Zumr, Hypš, Tykva, Urban – Novák, Jelen, Blažek, Jukl – Tarantík, Církva. Střídali: Petrásek, Štěpánek, Bezvoda, Šmíd.
Bohuslav Pilný, trenér SK Převýšov: „Bylo to naše povinné vítězství. Pozitivní bylo, že jsme si s chutí zastříleli. Na druhou stranu ještě několik dalších šancí zůstalo nevyužito. Ze zápasu jsem toho jinak mnoho nevyčetl.“
Petr Hrabík, trenér FK Černilov: „Divizní celek Převýšova byl vyspělejší a přehrával nás. U našich hráčů to tentokrát bylo hlavně o vůli. Když prohrávají, nejsou schopni se vyhecovat k lepšímu výkonu a snažit se uhrát co nejpřijatelnější výsledek. Spokojen jsem byl s prvním poločasem, druhý hovoří za vše.“

Trutnov – FC Hradec Králové B 0:8
Fakta – branky: J. Čech 2, Dvořák 2, Hubička, Mikušík, Slezák, Janoušek. Poločas: 0:0. FC Hradec B: Volšík – Černý (46. Veselka), Zieris, Janoušek (70. Drapač), Hradecký – P. Čech (46. Jirman), Kout (46. Mikušík), Dvořák, J. Čech – Slezák, Hubička.
Ladislav Brož, trenér FC Hradec Králové B: „Naše vysoká a zasloužená výhra se zrodila díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase. V této fázi jsme domácí tým jednoznačně přehráli a dali jsme krásné branky.“

Lhota pod Libčany – Kunčice 2:2
Fakta – branky: Jansa, L. Jedlička – Jankaj, Doležal. Poločas: 1:2. Lhota pod Libčany: Zirnsák (46. Saidl) – Vacek, Pikhart, Syrovátka, Pultar – Tužil, Šmarda, L. Jedlička, Hronek – Bednář (46. M. Jedlička, 65. Vodička), Jansa. Bystřian Kunčice – I. pol.: Šanda – Zeman, Jankaj, R. Šulc, Podzimek – Hornych, Samek, P. Vítek, Majer – Doležal, Bittnar; II. pol.: Šanda – Klapka, Mihl, Pechar, Podzimek – Pavlíček, Cejtl, P. Vítek, Pultar – Hruška, Bittnar (70. Hornych).
Miroslav Švadlenka, asistent trenéra TJ Sokol Lhota pod Libčany: „Bystřian vstoupil do zápasu lépe a po půlhodině hry vedl o dva góly. V závěru poločasu snížil Jansa. Ve druhé části jsme soupeře již přehrávali a zaslouženě jsme vyrovnali. Každopádně to byla prospěšná příprava.“
Petr Hypius, trenér SK Bystřian Kunčice: „Příležitost dostal celý hráčský kádr. V první půli jsme byli lepším mužstvem, po uspořádání sestavy ve druhé části upadla naše hra do průměru a za velkého vedra se nakonec zrodila spravedlivá remíza.“

Nový Hradec – Týniště n. O. 3:4
Fakta – branky Nového Hradce: Placák 2, Matějus. Poločas: 1:2. Nový Hradec: Petera – Vlček, Šulc, Vavřina, Urban – Páter, Olšák, Seifert, Dlabáček – Placák, Matějus. Střídali: Bonhard, Elfmark, Lukášek.
Oldřich Bartek, trenér FC Nový Hradec Králové: „Hosté k nám přijeli v nekompletním složení, přesto byl z obou stran k vidění zajímavý fotbal. Myslím si, že jsme předvedli výkon na hranici svých možností.“

Roudnice – Malšovice 2:4
Fakta – branky Roudnice: D. Klapka, Karnas. Poločas: 0:2. Sokol Roudnice: Menšl (46. Žák) – Vlnas, Koblížek (70. M. Koudelka), Krejčík, Z. Jarkovský (46. Fikr) – Vlasák (70. Špaček), Páral, Palina, D. Klapka – M. Koudelka (46. Karnas), Bednář.
Vladislav Koudelka, trenér TJ Sokol Roudnice: „Opět jsme neproměnili několik jasných příležitostí, naopak soupeř, do čeho kopl, to skončilo v naší síti. Stále zkoušíme různé varianty sestavy, i když mistrovské zápasy začínají za deset dní. Věřím, že mužstvo se dá dohromady a že hlavně starší a zkušenější hráči prokážou na hřišti své kvality a pomohou těm mladším.“

Dohalice – Miletín 3:0
Fakta – branky: Blecha ml., Marek, Košťál. Poločas: 1:0. Sokol Dohalice – I. pol.: Vaněk – Holman, K. Miškář, Čížek, T. Novák I – Zvoníček, Marek, Košťál, Taichman – Blecha ml., L. Miškář; II. pol.: Jahelka – M. Tichý, K. Miškář (63. Čížek), Javůrek, Vlačina – Krátký, Bednář (85. Košťál), Košťál (69. Marek), T. Novák I (73. Holman) – Dvořák, L. Miškář (66. Zvoníček).
Jiří Blecha, trenér TJ Sokol Dohalice: „V úvodu zápasu nám hosté vedení internacionálem Frýdou dokazovali, proč hrají vyšší soutěž. Neustálým pohybem a rychlou kombinací nás přehrávali. Skóre se neměnilo jen díky pozornosti Vaňka a nepřesnosti v zakončování hostů. Nakonec i my jsme předvedli několik zdařilých akcí, ovšem bez zakončení. Těsně před poločasem pronikl obranou hostí Blecha mladší a svojí přízemní střelou k levé tyči otevřel skoré zápasu. Do druhého poločasu naskočili další hráči a začali jsme hosty přehrávat. Bohužel, slibné šance, jako zejména v případě Dvořáka, jsme nedokázali proměnit. Hosté se zoufale snažili o vyrovnání, ale marně. Naopak v závěru zápasu jsme dokázali své šance do odkryté obrany hostí zužitkovat díky Markovi a Košťálovi. Samozřejmě, že konečný výsledek potěšil i s ohledem na fakt, že v zápase se protočily dvě odlišné jedenáctky.“

Libčany – Olympia Hradec st. dor. 6:0
Fakta – branky: Svatoš, Krejza, Wild, Adlaf, Pavelka, Kuta. Poločas: 2:0. SK Libčany – I. pol: Šejbl – Wild, Schejbal, Renza, Tušic – Divíšek, Beneš, Semerád, Krejza – Svatoš, Bína; II. pol.: Šejbl – Brixi, Schejbal, Beneš, Tušic – Zimmermann, Pavelka, Wild, Krejza – Adlaf, Kuta.
Jan Schejbal, asistent trenéra SK Libčany: „Konečně jsme se prosadili v koncovce, ale vítězství se rozhodně nedá přeceňovat. V mistrovských bojích nás totiž čekají jistě mnohem náročnější zápasy.“

FC Hradec Králové st. dor. Slovácko st. dor. 3:2
Fakta – branky Hradce: Voltr 2 (1 z pen.), Korba. Poločas: 1:2. FC Hradec A st. dor.: Kocík (60. Kampů) – Vlček, Klouda, Janďourek (52. Ramba), Žák (58. Braun) – Pártl (55. Cellar), Musil (55. Frňka) – Kábrt (65. Janďourek), Voltr, Braun (52. Jurík) – Korba (78. Musil).
Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové A st. dor.: „Zápas se odehrál ve Velkých Bílovicích, kde jsme na soustředění. Jsem rád, že jsme vyhráli nad kvalitním prvoligovým soupeřem. Pozitivní určitě je, že se nám podařilo otočit nepříznivý stav. Přesto nás trápí vysoký počet inkasovaných branek. Z celkového pohledu byl v prvním dějství aktivnější soupeř, ve druhé půli jsme Slovácko jasně přehráli. Poprvé za nás nastoupili Kábrt, který se k nám vrací ze Sparty (v minulosti již v Hradci působil, pozn. aut.) a Cellar, který přichází na zkoušku z Blšan. Co se týče hráčů z Chorvatska, oba odcestovali kvůli zranění domů a již s nimi nepočítáme. Od pátku do neděle startujeme na mezinárodním turnaji v Ostravě.“

FC Hradec Králové ml.dor. – Liberec ml. dor. 4:0
Fakta – branky: Faltus 2, Klátil, David. Poločas: 3:0. FC Hradec A ml. dor.: Koubek (41. Martinovský) – Petrášek, Hock, Zelený, Pirkl (41. Táborský) – Hodas (51. Tichý), Klapkovský, Hruška, David – Faltus, Klátil (56. Dvořák).
Jaroslav Kratochvíl, trenér FC Hradec Králové A ml. dor.: „Ve velice kvalitním zápase hrála obě mužstva s patřičným nasazením. Soupeře jsme přehráli hlavně kombinačně a zaslouženě jsme docílili vysokého vítězství.“ (js, red)