Za úmorného vedra pokračovala juniorská liga fotbalistů druhým kolem. Hráči FC Hradec Králové se poprvé představili svým fanouškům a jejich premiéra dopadla na jedničku. Na skvěle připraveném trávníku na Bavlně po výborném výkonu dokázali zdolat pražskou Slavii, když o všechny góly se postaral Bosňan Zec.

JUNIORSKÁ LIGA

FC Hradec Králové – SK Slavia Praha 4:2 (4:0). Branky: 2., 8., 12. a 25. Zec – 57. Šimeček, 78. Růžička. Rozhodčí: Trávníček. ŽK: 1:1. Diváci: 360. FC Hradec Králové: Koubek – Doležal, Krčál, Hock, Bodlák – Zec (84. Novák), Krolop, Novotný (64. Kopáč), Štulajter (60. Shejbal), Ptáček (74. Furik) – Hofman (69. Krejčík).

Po porážce na pražské Dukle chtěli svěřenci trenéra Luboše Prokopce v domácím prostředí naplno bodovat. V prvním poločase podali skutečně výborný výkon, který byl okořeněn čtyřmi brankami. Zejména mladík Asim Zec byl k neudržení a jeho zásluhou bylo po necelé půlhodině o osudu atraktivního zápasu prakticky rozhodnuto.
Už ve 2. minutě se šikovný Bosňan dostal k odraženému míči a střelou z hranice šestnáctky otevřel skóre – 1:0. O šest minut později unikl po pravé straně a jeho střelecký pokus skončil v levé šibenici Hrubešovy branky – 2:0. Ve 12. minutě využil nedorozumění ve slávistické obraně a poslal míč do prázdné branky – 3:0. Své střelecké představení uzavřel ve 25. minutě, kdy po perfektní přihrávce Krolopa přesně zakončil svůj unik – 4:0.

V závěru poločasu se hosté přece jen osmělili, ovšem tři jejich nadějné příležitosti zlikvidovala hradecká obrana v čele s brankářem Koubkem.

Po změně stran díky dostatečnému náskoku „votroci" trochu polevili, zbytečně ztráceli míče a Pražané převzali iniciativu. Podařilo se jim zásluhou Šimečka a Růžičky zkorigovat výsledek, ale další drama se již nekonalo. Naopak v samotném závěru Krolopovu příležitost skvěle zneškodnil gólman Hrubeš. Poté v koncovce neuspěli Kopáč s Krejčíkem.

Luděk Jelínek, asistent trenéra FC Hradec Králové: „Jsem rád, že nám premiéra před našimi fanoušky vyšla. Především v první půli hrálo mužstvo podle našich představ. Dařila se nám kombinace a zásluhou Zece jsme úspěšně zakončovali své akce. Po přestávce už výkon nebyl takový, tři body jsme však získali zaslouženě. Výhra je pro kluky povzbuzením do dalších bojů. Chtěl bych pozvat příznivce na další domácí zápas, v němž v pondělí 13. srpna od 17 hodin přivítáme na Bavlně olomouckou Sigmu."