Jubilejní stý zápas v roli trenéra absolvoval u starších dorostenců FC Hradec Králové Luboš Prokopec. A byl vítězný. Jeho svěřenci totiž dokázali naplno bodovat na hřišti Mladé Boleslavi, která v předchozích šesti kolech vybojovala šestnáct bodů. Souboj mladších dorostenců skončil smírně.

STARŠÍ DOROST

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 1:2 (1:2)
Branky: Rozsíval – Petrášek, Hodas

FC Hradec: Knobloch – Holeš, Petrášek, Novák, Faltus – Hofman (46. Kopáč), Ptáček (84. Malý), Hock, Krolop – Tichý, Hodas (87. Petřík).

Hned v první minutě vypálil ze dvaceti metrů Šťastný, ale hradecký brankář Knobloch stačil jeho střelu vyrazit na roh. Poté již převzali iniciativu „votroci“. Ve 12. minutě po trestném kopu Ptáčka otevřel skóre přesnou hlavičkou Petrášek – 0:1. O tři minuty později, po úniku a následné přihrávce Hodase, nastřelil Tichý břevno domácí svatyně.

Ve 22. minutě se skóre znovu měnilo ve prospěch Hradeckých. Po přesné přihrávce Ptáčka mířil Hodas ke vzdálenější tyči a míč skončil v síti – 0:2. Následně domácí gólman Borecký zmařil tutovku Ptáčkovi. Ve 45. minutě vsítili Středočeši kontaktní gól, kdy centr z pravé strany odhlavičkovali zadáci Hradce k nekrytému Rozsívalovi, jenž střelou z vápna snížil na 1:2.

Ve druhé půli zlikvidoval brankář Borecký gólové hlavičky Petráška a Tichého. V závěrečných dvaceti minutách měli Středočeši velký tlak. „Votroci“ však dobře bránili a domácí celek do vyložené šance nepustili.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové: „Jsem rád, že jsme těžký zápas zvládli herně i výsledkově. Mladá Boleslav na jaře válí a o to jsou tři body cennější. Na zápas jsme se poctivě připravili a myslím, že výhra je zasloužená.“

MLADŠÍ DOROST

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 2:2 (0:0)
Branky Hradce: Hanich 2. FC Hradec: Zavřel – Štěpán, Drozd, Pluhovský, Holubec – Cvejn (62. F. Langr), Paulů (77. Žahourek), Kopřiva (48. Hrubý), Brabec, Bönisch (62. Linhart) – Hanich.

Michal Stříž, trenér FC Hradec Králové: „Po delší době mužstvo podalo bojovný a soustředěný výkon. Takto se má bojovat o body v dorostenecké lize. Domácí byli lepší v kombinaci, my si naopak dokázali vypracovat více brankových příležitostí. Konečná remíza je ovšem spravedlivá.“

V sobotu se mají hradečtí příznivci nač těšit. Na hřiště Olympie v Kuklenách přijede Sigma Olomouc. Starší dorost začíná v 11 hodin, mladší ve 13.15 hodin.