Před pátečním utkáním první fotbalové ligy Hradec Králové – Sparta Praha Deník bývalým hráčům, kteří oblékali dres obou klubů, položil čtyři shodné otázky. Odpovědi někdejších reprezentantů a fotbalových internacionálů čtěte v průběhu týdne.

Otázka č. 3: Nacházíte ve hře Hradce a Sparty podobné prvky vzhledem k tomu, že je vedou dlouholetí kamarádi a někdejší spolupracovníci Václav Kotal a Jaroslav Hřebík?

Vratislav Lokvenc: "Myslím si, že téměř žádné nejsou, protože síla obou mužstev je někde jinde. Sparta má daleko větší kvalitu a doufám, že to ukáže i na hřišti. Hradečtí hlavně doma předvádějí dobrý fotbal. Když běhají, nabízejí se, tak jsou schopní praktikovat pohledný a účinný fotbal. Sparta to bude mít těžké. Jinak společné rysy nevidím, navíc první zápas se Spartě po herní stránce nevyvedl."

Václav Němeček: "Tohle se nedá srovnávat, Sparta a Hradec mají úplně rozdílné kádry, jiné ambice, takže produkují i odlišný fotbal."

Pavel Černý: "Vašek Kotal dal hře Hradce tvář a smysl. Sparta se pod Hřebíkem snaží o jiný styl. Je to především o kvalitě hráčů a tu mají větší na Spartě. Oba pánové si hodně volají, jsou velcí kamarádi, což je dostatečně známo. Jejich týmy se snaží dostat soupeře pod tlak a donutit je k chybám. Jiné podobnosti bych nehledal."

Julius Bielik: "Hra Hradce je na naše poměry atraktivní, ofenzivní, se snahou o kvalitní kombinaci. Sparta se snažila v zimě překopat systém, snaží se o vysoký presink. Filozofie obou mužů je podobná, myslím si, že je i spojuje. Jinak by spolu nemohli trénovat v Rusku. Bude to pro ně prestižní zápas, i přesto, že to třeba nepřiznají."